Doğu çiftinin kaderi belli olacak

banner37

Alsancak’ta Memduh Ulugün’ü 6 bıçak darbesiyle öldürmekten yargılanan Mehmet ve Meryem Doğu hakkındaki karar bugün açıklanıyor

Doğu çiftinin kaderi belli olacak
banner99

Ev sahipleri olan Memduh Ulugün’ü, 13 Mart 2018 tarihinde Alsancak’ta, evlerinin önünde 6 kez bıçaklayarak öldürdükleri suçlamasıyla yargılanan karı-koca sanıklar Meryem-Mehmet Doğu çiftiyle ilgili Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı bugün açıklanıyor.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıkların davasının kararı 5 Eylül’e bırakılmıştı. Uzun süren duruşmaların ardından karara kalan davada sanık Meryem Doğu, Memduh Ulugün’ün kendisine defalarca tecavüz ettiğini, susması için tehdit ettiğini, ilk tecavüzün ise ilaçla bayıltıldıktan sonra olduğunu öne sürmüştü.

Meryem Doğu, eşinin gerçeği öğrendiğini, olay günü amacının onu öldürmek olmadığını, konuşmak için bir araya geldiğini ancak kendisine hakaret edince öldürdüğünü söylemişti.

Mehmet Doğu da cinayetle alakası olmadığını, gerçeği öğrendikten sonra Ulugün’le konuştuğunu ancak onu öldürmek gibi bir plan yapmadığını iddia etmişti.

Mehmet Doğu, olay günü bağırtılar duyduğunu, eşi Meryem Doğu’nun Ulugün’le boğuştuğunu, yanlarına gidince bıçakladığını anladığını ve olaya müdahale edip, Ulugün’ü kurtarmaya çalıştığını söylemişti.

İddia makamı ise çiftin planlayarak, Ulugün’ü öldürdüğünü belirtip, mahkemeye olgular sunmuştu.

Mahkeme dava sürecinin ardından kararı 5 Eylül 2019 tarihine ertelemişti.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75