Doğu çiftinin yargılama süreci başlıyor

banner37

13 Mart Salı günü Alsancak’ta Memduh Ulugün’ün  öldürülmesiyle ilgili tutuklanan zanlılar bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Doğu çiftinin yargılama süreci başlıyor

Ahmet VAMIK

13 Mart Salı günü Alsancak’ta meydana gelen cinayetle ilgili tutuklanan Meryem ve Mehmet Doğu çifti, 3 aylık hükümsüz tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından ilk tahkikat duruşması (PI) maksatlı bugün Girne Kaza Mahkemesi'nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, ilk tahkikat (PI) duruşmasının başlaması için davayı ileri bir tarihe erteledi.

Olay nasıl olmuştu?

13 Mart’ta, saat 12:30 sıralarında, Alsancak’ta Zeytinlik Sokak üzerinde, Alsancak’ta sakin 53 yaşındaki Memduh ULUGÜN, Meryem ve Mehmet Doğu çifti ile tartıştığı sırada, göğsüne aldığı bıçak darbesi sonucu olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Polis Müfettişi Eren Gözügüzelli, mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Meryem Doğu’nun ev sahibi olan ve evlerinin üst katında kalan Ulugün ile gönül ilişkisi olduğu gerekçesi ile zanlı Meryem Doğu’nun Ulugün’ü telefonla aradığını, eve çağırdığını, Meryem Doğu ile Ulugün’ün evin yanındaki boş arazide maktule ait araç içerisinde tartıştıklarını ve Meryem Doğu’nun arabada Ulugün’ü bir kez bıçakladığını açıklamıştı.

Ulugün’ün araçtan çıkarak kaçmaya çalıştığını, zanlı Mehmet Doğu tarafından yakalanarak yere yatırıldığını belirten polis, bu esnada zanlı Meryem Doğu’nun beş kez Ulugün’ü göğüs kısmından bıçakladığını açıklamıştı.

Haberin detayları yarın gazeteniz KIBRIS'ta

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER