banner6

Doktor olup olmadığı halen araştırılıyor

banner37

Ülkemizde herhangi bir izni ya da kaydı olmadan ‘dudak büyütme operasyonu’ yaparken suçüstü yakalanan Rus uyruklu M.K., yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

Doktor olup olmadığı halen araştırılıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde herhangi bir izni ya da kaydı olmadığı halde doktor olduğunu iddia ederek ‘dudak büyütme operasyonu’ yapan Rus uyruklu M.K., yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Polis, zanlının Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’ne üye olmadığı halde doktorluk yaptığını belirtirken, zanlının diploma fotokopisini kendilerine ulaştırdığını ve gerçekliğinin araştırıldığını mahkemeye aktardı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Behrat Mavioğlu, polis memuru Süleyman Açıkada’yı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, 9 Ekim 2021 tarihinde saat 15.15 raddelerinde Gönyeli adresinde, misafir olarak ikamet eden zanlı M.K.’nin Tabipler Birliği’ne üye olmadığı halde tıbbi malzemeler kullanarak, müşteri olarak konu adreste bulunan Girne’de sakin N.A.F.A.’ya dudak büyütme operasyonu gerçekleştirdiği esnada Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri gereği tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Söz konusu ev içerisinde tıbbi müdahalelerde kullanıldığı tespit edilen birçok tıbbi malzemenin emare olarak alındığını belirten Açıkada, aynı gün tutuklanan zanlı M.K.’nin doktor olduğuna yönelik sözlü beyanlarda bulunduğunu ifade etti.

Açıkada, zanlının Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’ne üye olmadığını, ülkemizde doktorluk yapabileceğine dair herhangi bir kaydı veya izninin bulunmadığını yineledi.

Açıkada, zanlının kendilerine verdiği diploma fotokopisinin gerçekliğinin halen araştırıldığını ancak zanlının tahkikata etki etme olasılığının kalmadığını belirtip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

banner134

Yargıç Mine Güçlüer Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 30 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 150’şe bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104