Doktor yolu şaşırdı, ortalık karıştı

banner37

Alkol tesiri altında direksiyon başına geçtiği kiralık araçla ters yöne giren 28 yaşındaki sürücü Taylan Çil, karşı yönden gelen otomobille yüz yüze çarpıştı

Doktor yolu şaşırdı, ortalık karıştı

Mehmet KARA

Lefkoşa’da, dün sabahın erken saatlerine, Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi’nde ters yönde seyreden iki genç doktorun bulunduğu kiralık araç, yaklaşık 50 metre ilerledikten sonra karşı yönden gelen otomobille yüz yüze çarpıştı.

Büyük çapta hasarın meydana geldiği kazada, şans eseri yaralanan olmadı.

Kiralık aracın sürücüsünün ayakta dahi durmakta güçlük yaşadığı gözlemlendi.

Alkolmetreye üflemeyi reddeden sürücüden kan örneği alındı. Test sonucunda sürücünün ‘208 promil’ alkollü olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’de biri Kulak Burun Boğaz doktoru, diğeri de Psikolog olan ve üç günlük tatil için KKTC’de bulunan iki şahsın, aracı cuma günü kiraladığı öğrenildi.

Yüz yüze çarpıştılar

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre kaza, dün sabah saat 01.00 raddelerinde meydana geldi.

28 yaşındaki sürücü Taylan Çil (E-28), ZKN 428 plakalı kiralık araçla trafik levha ve işaretlerine riayet etmeden bir süre tek yönde seyretti. O esnada karşı yönden gelen Burak Çapraz’ın (E-23) yönetimindeki PG 757 plakalı salon aracın önünü tıkaması sonucu yüz yüze çarpıştı.

ZKN 428 plakalı araç sürücüsü Taylan Çil, sigorta kapsamaksızın araç kullanma suçundan dolayı, ZKN 428 plakalı aracı kiralayan ve araçta yolcu olan Yiğit Şahbal ise sigorta kapsamaksızın araç kullanılmasına müsaade etme suçundan gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER