banner6

Doktorluğunun ‘sahte’ olmadığını iddia ediyor

banner37

Ülkemizde herhangi bir izni ya da kaydı olmadan ‘dudak büyütme operasyonu’ yapan M.K.’nin tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

Doktorluğunun ‘sahte’ olmadığını iddia ediyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde herhangi bir izni ya da kaydı olmadığı halde doktor olduğunu iddia ederek ‘dudak büyütme operasyonu’ yapan M.K.’nin tutukluluk süresi, devam eden soruşturma çerçevesinde dün 8 gün daha uzatıldı.

Polis, zanlının Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’ne üye olmadığı halde doktorluk yaptığını belirtirken zanlının avukatı Uygar Kalmaz, müvekkilinin gerçekten doktor olduğunu ve doktor olduğuna dair belgeleri de mahkemeye getireceklerini söyledi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Savcı Senem Palabıyık, polis memuru Süleyman Açıkada’yı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, olayla ilgili olguları aktardı.

Açıkada, 9 Ekim 2021 tarihinde saat 15.15 raddelerinde Gönyeli adresinde, misafir olarak ikamet eden zanlı M.K.’nin Tabipler Birliği’ne üye olmadığı halde tıbbi malzemeler kullanarak, müşteri olarak konu adreste bulunan Girne’de sakin N.A.F.A.’ya dudak büyütme operasyonu gerçekleştirdiği esnada Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri gereği tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Söz konusu ev içerisinde tıbbi müdahalelerde kullanıldığı tespit edilen birçok tıbbi malzemenin emare olarak alındığını belirten Açıkada, aynı gün tutuklanan zanlı M.K.’nin doktor olduğuna yönelik sözlü beyanlarda bulunduğunu ifade etti.

Açıkada, zanlının bu beyanların araştırılacağını, el konulan cep telefonunun da incelenerek başkalarına da tıbbi müdahalede bulunup bulunmadığının araştırılacağını kaydetti.

Açıkada, cep telefonu incelemesinden çıkacak sonuçların soruşturmanın seyrini değiştirebileceğine dikkat çekti.

banner134

Zanlının Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’ne üye olmadığını, ülkemizde doktorluk yapabileceğine dair herhangi bir kaydı veya izninin bulunmadığının altını çizen Açıkada, soruşturmasını salimen yürütülebilmesi için 8 gün daha tutukluluk emri talep etti.

Avukat Uygar Kalmaz, müvekkilinin gerçekten doktor olduğunu belirterek doktor olduğuna dair belgeleri mahkemeye getireceklerini söyledi.

Yargıç Mine Güçlüer Ozankaya ise soruşturmanın selameti açısından zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104