banner6

Dokuz aydır uyuşturucu analizi yapılamıyor!

banner37

Sokakta bayılan bir gence uyuşturucu verdiği iddia edilen, kendisi de aynı sokaktaki evinde avucunda uyuşturucu madde ile yakalanan Ersan Tarım, ‘Kanım temiz, alın bakın” savunması yaptı. Polis, Sağlık Bakanlığı’nın laboratuarda çıkan yangın nedeniyle kan örneklerine 9 aydır uyuşturucu analizi yapılamadığına dair belgeyi mahkemede açıkladı.

Dokuz aydır uyuşturucu analizi yapılamıyor!
banner99

Emine UYSAL

Alayköy’deki evinde uyuşturucu verdiği bir gencin öldüğü ve onlarca kez uyuşturucu vermekten yakalanıp yargılanan, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan da faydalanan 39 yaşındaki Ersan Tarım’ın geçtiğimiz günlerde yine uyuşturucu zanlısı olarak yakalanmasının ardından “Kanım temiz, alın bakın” savunması, ülkemizin acı bir gerçeğini yeniden hatırlattı.

Sokakta bayılan bir gence uyuşturucu verdiği iddia edilen, kendisi de aynı sokaktaki evinde avucunda uyuşturucu madde ile yakalanan Ersan Tarım, ‘Kanım temiz, alın bakın” savunması yaptı. Polis, Sağlık Bakanlığı’ndan alınan ve laboratuarda çıkan yangın nedeniyle kan örneklerine 9 aydır uyuşturucu analizi yapılamadığına dair belgeyi mahkemede açıkladı.

Tarım’ın aleyhine ‘uyuşturucu vermekten’ dava getirildi

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan İlkay Dural ile Ersan Tarım, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ahmet Bayram’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, zanlı İlkay Dural’ın 21 Ağustos’ta saat 13.00’te Alayköy’de Ersan Tarım’ın evinin bulunduğu sokakta, Alayköy Karakolu ekibi tarafından baygın halde bulunduğunu ve sol avuç içinde 1 gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını anımsattı.

Zanlının konu maddeyi Ersan Tarım’dan aldığını itiraf ettiğini belirten Bayram, zanlı Ersan Tarım’ın ikametgâhında baygın halde bulunduğunu ve elinde yaklaşık 1 gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Bayram, zanlı İlkay Dural’ın gönüllü ifade verdiğini, zanlı Tarım’ın ise herhangi bir ifade vermediğini söyledi.

“Kan örneklerine uyuşturucu analizi yapılamıyor”

Polis memuru Ahmet Bayram, mahkemenin Ersan Tarım’dan kan örneği alınarak, uyuşturucu analizi yapılmasını emrettiğini ancak Sağlık Bakanlığı’ndan aldıkları 14 Ağustos tarihli yazı ışığında Devlet Laboratuarı’nda çıkan yangın nedeniyle cihazlar yandığından 22 Aralık 2016 tarihinden bugüne kan örneklerine ‘uyuşturucu’ analizi yapılamadığının belirtildiğine işaret etti.

Bayram, zanlı Dural’ın Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandığını ancak yasayı ihlal ettiğini söyledi.

Ersan Tarım’ın ise Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanmak için başvuru yaptığını belirten Bayram ve mahkemenin kararını beklerken yasayı ihlal ettiğine vurgu yaptı. Bayram, benzer suçu sürekli işleyen iki zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Tarım: Kendimi nasıl savunacağım

Ersan Tarım, “Ben kendimi nasıl savunacağım? Tahlil de yapılmadı. Kanım temiz. Tutuklanmak istemiyorum. Ben gerçekten temizim” dedi.

Yargıç Rauf Kürşad, her iki zanlının da birçok kez uyuşturucu suçundan yakalandıklarını, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan da faydalandıklarını ancak aynı suçu yeniden işlemekle methaldar olduğuna vurgu yapıp, her iki zanlının da iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Karabıyık, Tarım’ın evinin balkonunda ölmüştü

Göçmenköy’de sakin 20 yaşındaki Anıl Muhammet Karabıyık, 28 Ekim 2015 tarihinde Ersan Tarım’ın evinin balkonunda ölü olarak bulunmuştu. Polis, sentetik uyuşturucuyu Karabıyık’a Ersan Tarım’ın verdiğini belirlemiş, Ersan Tarım, ise hapis cezası almıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104