Dolandırdıkları 7 kişiye ulaşıldı

banner37

Online kıyafet satışı yapan bir sitenin, bazı sipariş kolilerine kıyafet yerine naylon, karton gibi malzemeler koyarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla tutuklanan iki yöneticisi, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

banner87
Dolandırdıkları 7 kişiye ulaşıldı
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de, online kıyafet satışı yapan bir sitenin, bazı müşterilerin verdiği sipariş paketlerinin içerisine kıyafet yerine karton, naylon gibi başka malzemeler koyarak sahtekarlıkla para temin ettikleri suçlamasıyla tutuklanan iki yöneticisi, dün sabah yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli yardımcı tahkikat memuru Mert Gültuna, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gültuna, zanlıların “Sahtekârlıkla Para Temini” suçundan methaldar olduklarını belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

4 kişi daha şikayette bulundu

Zanlıların 8 Ağustos tarihinde Girne’de online kıyafet satışı yapan bir sitenin Instagram hesabından sipariş veren 7 ayrı kişinin kargo poşetlerinin içerisine naylon, karton gibi eşyalar koyup, sipariş veren şahıslardan hizmet bedeli olarak toplamda 680 TL’yi sahtekarlıkla temin ettiklerini kaydeden Mert Gültuna, polise gelen şikayetler üzerine zanlıların 9 Ağustos’ta mahkemeden temin edilen derdest emriyle tutuklandıklarını ve ilk etapta aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildiğini söyledi.

Gültuna, zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadelerinde bahse konu suçu yurt dışında olan Sezer Aybat ve Ukte Peker ile birlikte işlediklerini itiraf ettiklerini kaydetti.

Gültuna, zanlı Yerdelen’in tasarrufundaki cep telefonundan yapılan incelemede Whatsapp mesajlarından 19 ayrı kişinin daha sipariş verdiğinin tespit edildiğini ifade etti.

Sipariş verenlerden 7 kişiye ulaşıldığını, üç kişinin Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne, bir kişinin ise Girne Polis Müdürlüğü’ne şikâyette bulunduğunu belirten Gültuna, yapılacak olan soruşturmalar neticesinde zanlılar aleyhine şikâyetlerin artma olasılığının kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi.

Gültuna, zanlılardan alınan ifadelerin de teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini ve aranan şahıslar olduğunu belirterek, her iki zanlının da tahkikatın salimen yürütülebilmesi açısından 3 gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın tamamlanmadığını ve zanlıların serbest kalmaları durumunda tahkikatın gidişatını olumsuz yönde etkileyebileceklerini göz önünde bulundurarak, zanlıların 3 gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75