banner6

Dolandırılan kişi sayısı ve para miktarı arttı

banner37

Temmuz ve eylül ayları arasında, henüz kimlikleri tespit edilemeyen şahıslara ait kredi kartı hesapları üzerinden 18 kişiye uçak bileti kesip, bir kişiye de otel rezervasyonu yaptıkları belirlenen E.K.’nin ardından meseleyle bağlantısı olan M.G. de tutuklandı

Dolandırılan kişi sayısı ve para miktarı arttı
banner8

MİKTAR 35 BİN TL’YE ÇIKTI… Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir işletmede, henüz kimlikleri tespit edilemeyen kişilere ait kredi kartı hesapları üzerinden uçak bileti kesilip, otel rezervasyonu yaparak sahtekârlıkla para temin edilmesi olayını soruşturan polis, E.K.’nin ardından suç ortağı olarak aranan M.G.’yi de tutukladı. Polis, adına bilet kesilen kişi sayısının 18’e, elde edilen para miktarının ise 35 bin TL’ye yükseldiğini açıkladı.

Ahmet UÇAR


2021’in Temmuz ve Eylül ayları içerisinde henüz kimlikleri tespit edilemeyen şahıslara ait kredi kartı hesapları üzerinden, 15 kişiye uçak bileti kesildiği, 1 kişiye de otel rezervasyonu yapılarak, sahtekârlıkla 30 bin TL’lik kazanç elde edilmesini soruşturan polis, E.K.’nin ardından suç ortağı olarak aranan M.G.’yi de yakaladı.


M.G.’yi dün mahkemeye çıkararak aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alan polis, adına uçak bileti kesilen kişi sayısının 18 olduğunu, sahtekârlıkla elde edilen para miktarının da 35 bin TL olduğunu açıkladı.

banner134


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Oran, zanlı M.G.’nin “Sahtekârlıkla para temini” ve “Sahte davranışla kayıt temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Oran, zanlı M.G.’nin geçtiğimiz gün tutuklanan zanlı E.K. ile birlikte temmuz-eylül ayları arasında Lefkoşa'da faaliyet göstermekte olan XP Travel isimli işyerinden henüz tespit edilemeyen şahıslara ait kredi kartı bilgilerini temin ederek banka hesapları üzerinden dolandırmak niyetiyle on sekiz farklı kişiye uçak bileti kestiğini ve bir şahsa da otel rezervasyonu yaptığını belirterek, karşılığında toplam 35 bin TL  nakit parayı sahtekârlıkla temin ettiğini kaydetti.


Soruşturmanın devam ettiğine, alınan ifadelerin ve yapılan beyanların teyit tekzip edileceğine işaret eden Oran, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimali bulunması nedeniyle zanlı M.G.’nin 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104