Dolandırılanların sayısı artabilir!

banner37

Girne’deki Mr. Pound’dan, tanesini 9 TL’ye satın aldığı 2 parfüm ve 1 kol saatini ‘orijinaldir’ diye Gazimağusa’da, N.M.’ye satarak, sahtekarlıkla 400 TL temin eden Turhan Deringöl aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı

Dolandırılanların sayısı artabilir!
banner99

GİRNE VE LEFKOŞA’DA DA SATIŞ YAPTI… Dolandırılan kişi sayısında artış olacağına inandığını belirten polis, Turhan Deringöl’ün, Girne ve Lefkoşa’da da satış yaptığı itirafını mahkemeye aktardı

Sedef BOŞNAK

Girne’deki Mr. Pound isimli işyerinden, tanesini 9 TL’ye satın aldığı 2 parfüm ve 1 erkek kol saatini ‘orijinaldir’ diye Gazimağusa’da, N.M.’ye satarak, sahtekarlıkla 400 TL temin eden Turhan Deringöl, şikayet üzerine tespit edilip mahkemeye çıkartıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel huzuruna çıkartılan 27 yaşındaki Turhan Deringöl aleyhine, mahkemeden, tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

Dolandırılan kişi sayısında artış olacağına inandığını belirten polis, Turhan Deringöl’ün, Girne ve Lefkoşa’da da satış yaptığı itirafını mahkemeye aktardı.


27 TL’ye aldı 400’e sattı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız, mahkemeye, meselenin olgularını, aktardı.

Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının, 10 Kasım’da, saat 18.30 sıralarında, Girne’deki bir işyerinden, tanesini

9 TL’ye almış olduğu orijinal olmayan 2 adet parfüm ve bir adet erkek kol saatini, İzmir’deki bir havalimanında Duty Free Shop’ta çalıştığını söyledikten sonra, dolandırmak kastı ile orijinal olduğunu beyan edip, Gazimağusa’nın Karakol Bölgesi’nde N.M.’ye sattığını söyledi.

Şükrü Hafız, şikayet üzerine Gazimağusa’da tespit ettiği zanlının, önceki gün, Girne’deki Mr Paund isimli işyerinden 10 adet kol saati satın aldığını tespit ettiğini kaydeden tanık polis, zanlının aracında yaptığı aramada çok sayıda parfümün yanı sıra 5 adet kol saati bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Satın alınan 5 kol saatinin kayıp olduğunu anlatan tanık polis, gönüllü ifade verip suçlarını kısmen kabul eden zanlının, Girne ve Lefkoşa’da da satış yaptığından söz etti ve henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki zanlının ilk nazarda konu suçla bağlantısı olduğuna bulgu yapan yargıç, tahkikatın selameti açısından zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108