Dolapta 1 metrelik hintkeneviri yetiştirdiler!

banner37

Gazimağusa’da iki ayrı apartman dairesine düzenlenen baskında, elbise dolabında, çöp bidonu içerisinde ekili 1 metre boyunda hintkeneviri bitkisi ile birçoğu satışa hazır paketlerde toplam 34 gram uyuşturucu madde ile 9 extacy hap ele geçirildi

Dolapta 1 metrelik hintkeneviri yetiştirdiler!
banner90
banner99

4 GENÇ, 2’ŞER GÜN TUTUKLU KALACAK... PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı narkotik polisi, uyuşturucu suçundan 2’si Kırgızistanlı, 2’si Libyalı 4 genci tutukladı. Polis, N.O., Y.R.U, A.I.H.E ve M.M.E.H. aleyhine  mahkemeden 2’şer gün tutukluluk emri aldı

KKTC’DE BİR İLK… Ziraatı yapılan konu bitki türünün, Kıbrıs'ın kuzeyinde ilk kez ekili olarak tespit edildiği belirtildi. Mahkemede konuşan polis memuru, zanlı N.O.’ya ait yatak odasındaki elbise dolabında, ışık, ısı ve serinletici düzeneklerin bulunduğu gözde, yaklaşık 1 metre boyunda hintkeneviri türü olduğuna inanılan bitkiyi, çöp bidonu içerisinde hazır toprağa ekili vaziyette bulduğunu söyledi

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir apartman dairesinde uyuşturucu ziraatı ve satışı ihbarını değerlendiren PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı narkotik polisi, uyuşturucu suçundan 2’si Kırgızistanlı, 2’si Libyalı 4 genci tutukladı.

Uyuşturucu madde ziraat, tasarruf ve verme suçlarından tutuklanan N.O., Y.R.U, A.I.H.E ve M.M.E.H. aleyhine mahkemeden 2’şer gün tutukluluk emri alındı.

Polis, iki apartman dairesinde yaptığı aramada, özel düzeneklerin bulunduğu elbise dolabında, çöp bidonunda hazır toprağa ekili yaklaşık 1 metre boyunda hintkeneviri türü olduğuna inanılan bitkiyi, birçoğu satışa hazır paketlerde toplam 34 gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 9 adet extacy türü hapı bulup emre zapt etti.

Ziraatı yapılan konu bitki türünün, Kıbrıs'ın kuzeyinde ilk kez ekili olarak tespit edildiği belirtildi.

Tahkikat yeni

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlıların, Gazimağusa’da, 4 Şubat’ta meydana gelen “kanunsuz extacy tasarrufu”, “kanunsuz hintkeneviri türü uyuşturucu bitkisi ziraatı” ve “ hintkeneviri türü uyuşturucu madde alma,  verme ve tasarruf” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Gökhan Yıldırım, aldıkları ihbar doğrultusunda, Gazimağusa’da bir apartmanda ikamet eden N.O. ve Y. R.U.’nun kaldığı dairede,  mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında arama yaptığını belirtti.

banner134
Yıldırım, zanlıların huzurunda yaptığı aramada, zanlı N.O.’ya ait yatak odasındaki elbise dolabında, ışık, ısı ve serinletici düzeneklerin bulunduğu gözde, yaklaşık 1 metre boyunda hintkeneviri türü olduğuna inanılan bitkiyi, çöp bidonu içerisinde hazır toprağa ekili vaziyette bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Aynı dolabın sol gözünde ise düzeneklere ait boş kutu ile odanın zemininde hazır toprağa da el koyduğunu ifade eden tanık polis, zanlı Y.R.U.’nun yatak odasındaki bilgisayar masası çekmecesinde ve elbise dolabında da bulduklarını mahkemeye sıraladı.

Yıldırım, konu odadaki çekmece içerisinde, şeffaf naylon poşetteki folyoya sarılı 25 gram, elbise dolabında ise içerisinde yarımşar gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan 12 paketi bularak zapt ettiğini dile getirdi.

Yaptığı soruşturmada, paketlenmiş konu maddeleri, ocak ayı sonunda zanlı A.İ.H.E.’den 600 Euro karşılığında 42 gram olarak aldıklarının tespiti üzerine M.M.E.H.’ye ile birlikte kalan A.İ.H.E.’ yi konu ikametgahta tespit edip tutukladıklarını ifade etti.

Konu evde yaptığı aramada, mutfaktaki buzdolabında, poşetlere sarılı 9 adet ectacy MDMA türü hap ve yatak odasındaki kuş kafesi arkasında, kâğıda sarılı 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koyduğunu belirtti.

Zanlı N.O. ve Y.R.U.’nun gönüllü ifade verdiğini kaydeden tanık polis, maddeleri ve muhafazasında kullanılan poşet ve kâğıt parçalarının incelenmek üzere laboratuarlara gönderileceğini ve yine emare zapt ettiği iki cep telefonunun da inceleneceğinden söz etti.

Polis, henüz yeni başlattığı soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Niyet satmak değil kullanmaktı

Zanlıları savunan Avukat Ramadan Sanıvar, zanlı A.İ.H.E.’nin uyuşturucu madde satıcısı olmadığını, zanlı M.M.E.H.’nin ise konu ikametgahta kalmadığını ve konu maddelerden haberdar olmadığını iddia etti.

Sanıvar, Zanlı M.M.E.H. dışındaki 3 zanlının da tasarruflarında bulunan maddeleri kullanım amaçlı tasarruf ettiğini ileri sürdü ve tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için süreye itiraz etmedi.

Talep uygun

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için süreye ihtiyaç olduğunun açıkça ortada olduğuna bulgu yaptı ve zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75