Dolaşıp, iade edecektik!

banner37

Dörtyol polisi, Beyarmudu’nda bir gecede iki evden motosiklet sirkat eden 4 çocuğu tutukladı. Çocuklardan biri mahkemeden af diledi

Dolaşıp, iade edecektik!
banner90
banner8

“Bölgede faili meçhul olaylar var”... Sirkat edilen iki motosikletle ilgili çocuk zanlıları mahkemeye çıkaran polis, Beyarmudu’nda, şubat ayında bir motosiklet daha sirkat edildiğini ve failinin meçhul olduğuna dikkat çekti ve zanlıların bu meselenin de faili olabileceğini söyledi.

Sedef BOŞNAK

Dörtyol polisi, Beyarmudu’nda bir gecede iki evden motosiklet sirkat edip kullanımlarındaki araca yükleyerek çalan yaşları 15 ile 18 arasında değişen 4 çocuğu tutukladı.


Meseleyle ilgili Gazimağusa’da yakalanan M.M.(18), F.G. (15), E.K. (16) ve M.T. (16) dün, Gazimağusa’da nöbetçi Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı’nın huzuruna çıkarılarak, aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri alındı.


Söz verilmesi üzerine konuşan M.M., kötü niyetleri olmadığını belirterek, motosikletleri sürmek için aldıklarını, sürdükten sonra geri götüreceklerini söyledi ve mahkemeden özür diledi.

“Bölgede faili meçhul olaylar var”


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ramadan Deniz’i tanık kürsüsüne çağırdı.


Tanık polis Ramadan Deniz, zanlıların, 6 Mart’ta, Beyarmudu’nda, 1 saat arayla, iki evden motosiklet sirkat ettiğini söyledi ve tespit ettiği olguları mahkemeye aktardı.


banner134
Ramadan Deniz, zanlıların, saat 02.30’da, Beyarmudu’nda sakin Ali Karabıyıklı’nın evinin bahçesinden RD 520, saat 03.30’da ise Sabahattin Denizıl’ın apartmanının önünden FL 674 plakalı motosikleti, sahibinden daimi surette mahrum etmek maksadıyla sirkat ettiğini söyledi.


Zanlıların konu motosikletleri, M.M.’nin kullanımındaki arkası açık GH 029 plakalı kamyonete yükleyerek olay yerinden ayrıldığını kaydeden tanık polis, zanlıları Gazimağusa’nın Maraş bölgesinde tespit edip aleyhlerindeki derdest emri gereği tutukladıklarını belirtti.


Motosikletlerin birini saklı, diğerini ise F.G. ve E.K.’nin huzurunda bulup emare aldıklarını anlatan tanık polis, incelenmesi gereken kamera kayıtları olup, alması gereken ifadeler olduğunu belirttikten sonra mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.


Tanık polis ayrıca, aynı bölgede, Şubat ayında faili meçhul benzer bir  hırsızlık olayı yaşandığını dile getirdi ve zanlıların bu meselenin faili olabileceği üzerinde durdu.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti açısından zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75