Dördü de cezaevine gönderildi

banner37

Evlerinden, üstlerinden, arabalarından çeşitli miktarda ve türde uyuşturucu ile uyuşturucu satışından elde edildiği tahmin edilen para bulunan zanlılar, J.O.C., M.O.S., M.K. ve S.Ü.’nün aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Dördü de cezaevine gönderildi
banner90
banner8

Girne’de meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçlarını işleyen zanlılar, J.O.C., M.O.S., M.K. ve S.Ü.’nün aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve zanlıların dördü de yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Dört zanlı dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Mahkemede meseleyle ilgili şahadet veren polis memuru Mert Gültuna, 17 Şubat 2021 tarihinde, saat 15.00 raddelerinde, Karaoğlanoğlu’nda zanlı J.O.C.’nin tasarrufunda bulundurduğu 1 adet şeffaf ağız kısmı çıt-çıtlı naylon içerisindeki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere atarak kaçmaya çalıştığı esnada, görevli Narkotik polisleri tarafından yakalandığını belirtti.


Polis, zanlının üstünde yapılan aramada da 3 ayrı çıt-çıtlı naylon içerisinde yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri ve zanlının yere atmış olduğu yaklaşık 20 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin emare olarak alındığını ve zanlının suçüstü tutuklandığını mahkemeye aktardı.


Polis, zanlının kalmakta olduğu ikametgahında yapılan aramada, üzerinde yazılar bulunan beyaz renk naylon içerisinde 3 ayrı ağzı çıt-çıtlı naylon içerisinde yaklaşık 90 gram ağırlığında Hintkeneviri ve 1 adet siyah renk markasız üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare olarak alındığını söyledi.


Polis, mesele ile ilgili olarak zanlı J.O.C.’den temin edilen gönüllü ifadesinde tasarrufunda bulunan uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri; 16 Şubat 2021 tarihinde Girne’de zanlı M.O.S.’den 8000 TL ve 1000 Euro karşılığında 126 gram olarak aldığının tespit edildiğini belirtti.


banner134
Polis, aynı gün mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı M.O.S., ve M.K.’nin EJ 042 plakalı araç ile Girne’de tespit edilip üzerlerinde ve araç içerisinde yapılan aramada; şoför koltuğu altında beyaz renk naylon içerisinde yaklaşık 1 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi.


Polis, zanlı M. K.’nin Girne adresindeki ikametgâhında yapılan aramada yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid, yine aynı yerde kül tablası içerisinde ucu yanık içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet elle sarılmış sarma sigara, tıraş takımı kutusu içerisinde yaklaşık 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti.


Polis, zanlı M.O.S.’nin ikametgahında da 10 adet beyaz naylon içerisinde, yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain ve aynı yerde beyaz renk naylon içerisinde 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu ifade etti.


Zanlı J.O.C.’nin tasarrufunda 10.000 TL, 50 sterlin, 150 Euro, 200 ABD Doları bulunduğunu ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanıldığını belirten polis, zanlı M.O.S.’nin üzerinde 600 ABD Doları, 1600 TL, ikametgahında da 16230 TL para bulunarak emare alındığını belirtti.


Polis memuru Mert Gültuna, zanlı M.O.S.’den yapılan soruşturma neticesinde tasarrufunda bulunan kokain türü uyuşturucu maddeyi 16 Şubat 2021 tarihinde 8000 TL karşılığında zanlı S.Ü.’den aldığını belirtmesi üzerine söz konusu kişinin de tutuklandığını kaydetti.


Gültuna, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.


Mahkeme dört zanlıyı da tutuklu yargılanmak üzere 2 ayı aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75