banner6

Dördüncü kişi halen bulunamadı

banner37

Kendilerine "yan bakıp, laf attığı" gerekçesiyle Emrah İbrahimoğulları, Derviş Savarona ve Orhan Kürşad’ı darp eden Hüsamettin Çelik, Mehmet Alkış ve Ahmet Kelek gönüllü ifade vererek suçunu kabul etti

Dördüncü kişi halen bulunamadı
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Lefkoşa Arasta Bölgesi'nde geçen cuma akşamı çıkan kavga nedeniyle tutuklanan 3 zanlı ile ilgili soruşturma sürüyor. Ayrıca kavga öncesinde kameralarda bu 3 zanlı ile birlikte olduğu görünen bir kişi de polis tarafından aranıyor.

Kendilerine "yan bakıp, laf attığı" gerekçesiyle Emrah İbrahimoğulları, Derviş Savarona ve Orhan Kürşad’ı darp eden Hüsamettin Çelik, Mehmet Alkış ve Ahmet Kelek dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Polis Memuru Kenan Harun Özdemir'i dinletti.

Tanık polis Özdemir, zanlıların Arasta bölgesinde yanlarından geçen Emrah İbrahimoğulları, Derviş Savarona ve Orhan Kürşad 'ı kendilerine yan bakıp laf söyledikleri iddiasıyla saldırarak darp ettiklerini yineledi.

“Dördüncü kişi aranıyor”

Özdemir, zanlıların ayrıca Orhan Kürşad'ın yüzüne votka şişesiyle vurduğunu ve yüzünde kesikler oluşmasına neden olduklarını aktardı.

Her 3 zanlının da gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini kaydeden Özdemir, olayla ilgili aranan bir kişinin daha olduğunu ve kamera kayıtları ile telefon dökümlerinin incelenmesi için mahkemeden zanlıların 8'er gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Zanlı 1’in avukatı polis memurunun bu talebine itiraz etti.

Mahkeme zanlıların 3'er gün süreyle tutuklu kalmaları emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 08:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104