banner6

Dorina, 5 Aralık'ta itham edilecek

banner37

İlker Arabacı’yı, geçtiğimiz temmuz ayında ormanlık alanda patates soyacağı ile ağır yaralayan Dorina Codreanu’nun yargılanmasına Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanıyor

Dorina, 5 Aralık'ta itham edilecek
banner8

Elmas TOKAY

Beylerbeyi’ndeki bir ormanlık alanda geçtiğimiz temmuz ayında, 28 yaşındaki İlker Arabacı’yı göğsünden patates soyacağı ile yaraladıktan sonra olay yerinden kaçan ve Girne’de yakalanan Dorina Codreanu’nun yargılanmasına başlanıyor. Davayı görüşecek olan Girne Ağır Ceza Mahkemesi, dün davaya itham için 5 Aralık 2017 tarihine tehir etti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada, sanık Dorina Codreanu dün sanık kutusunda yerini aldı.

Heyet Başkanı Fadıl Aksun, sanık Dorina Codreanu’nun 5 Aralık 2017 tarihinde itham edilmesine karar verdi.

Temmuz ayında yaşanan olayda, Codreanu, sevişmek için gittikleri ormanlık alanda İlker Arabacı’nın soyunmasını sağladıktan sonra ellerini arkadan bağlamış ve beraberinde götürdüğü patates soyacağını birkaç kez göğsüne saplayarak ağır yaralamıştı. Codreanu olay yerinden koşarak kaçıp, yolda durdurduğu bir taksi ile Girne’ye kaçarken, Arabacı’yı ise bölgede oturan bir polis memuru feryatlarını duyarak bulmuştu.

banner134

Patates soyacağı ile göğsünden aldığı darbe sonucu ağır yaralanan İlker Arabacı uzun süre yoğun bakımda kalmış, yeniden hayata dönmüştü.

Temmuz ayında sorgusu tamamlanan Dorina Codreanu, yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 08:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104