Dört soyguncu aranıyor

banner37

31 yaşındaki G.O.A., beraberindeki dört kişiyle birlikte, alacağı olduğu gerekçesiyle Gideon Jeffrey Uwadıale’yi evinde darp edip, nakit para ve kişisel eşyalarını zor kullanarak almaktan tutuklandı

Dört soyguncu aranıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde üniversite eğitimi gören 31 yaşındaki G.O.A., beraberindeki dört kişiyle birlikte, alacağı olduğu gerekçesiyle, Gideon Jeffrey Uwadıale’yi evinde darp edip, 5 bin TL nakit para, I Phone 6 S Plus marka cep telefonu, 1 adet HP marka laptop ve bazı kişisel eşyalarını zor kullanarak alıp, soygun suçu işlediği gerekçesiyle tutuklandı.

“Soygun”, “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı G.O.A., dün tutukluluk talebiyle  mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 22.12.2020 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Hamitköy’de sakin G.O.A.’nın (Öğrenci-Nijerya) beraberinde henüz tespit edilemeyen 4 erkek şahıs ile birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle aynı adreste sakin Gideon Jeffrey Uwadıale’nin (E-34, Öğrenci-Nijerya) ikametgahına rızası dışında açık ve kilitsiz olan kapıdan girip, mülküne tecavüz edip, müştekiyi darp ettiklerini belirtti.

Polis memuru Ali Gencer, zanlıların müştekiye ait, 1 adet yeşil renk erkek çantası ve içerisinde 3 adet markası meçhul tıraş makinesi, muhtelif şahsi eşyaları, 5 bin TL nakit parayı, 1 adet şampanya rengi I Phone 6 S Plus marka cep telefonunu ve 1 adet HP marka Laptopu zor kullanarak alarak soygun suçunu işlediklerine vurgu yaptı.

Gencer, zanlı G.O.A.’nın derdest emri gereği tutuklandığını, zanlının herhangi bir gönüllü ifade vermediğini ve sözlü beyanlarının araştırıldığını kaydetti.

Olay yerinde, olayın meydana geldiği anı gösteren çok sayıda güvenlik kamerası mevcut olduğunu ve henüz incelemelerin yeni başladığını söyleyen Gencer, aranmakta olan 4 siyahi erkek şahıs ve aranan emareler olduğuna vurgu yaptı.

Gencer, zanlının serbest kalması halinde aranan şahıs ve emarelere etki etme olasılığı aşikar olduğundan zanlının soruşturma maksatlı poliste iki gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı, aranan şahıslar, emareler ve incelenecek kamera görüntüleri olduğuna vurgu yapıp, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75