Dövdüğü kız arkadaşını, polise gitmesin diye tehdit etti

banner37

Birlikte tatile geldiği kız arkadaşını, gittikleri restoranda ‘erkeklerle konuştuğu’ gerekçesiyle darp edip, boğazını sıktıktan sonra polise gitmemesi için ölümle tehdit eden Daniel Lavin isimli turist, 5 bin TL teminata bağlandı

Dövdüğü kız arkadaşını, polise gitmesin diye tehdit etti

Meyil AVCAN

   Daniel Lavin isimli turist, birlikte tatile geldiği kız arkadaşını, yemek yemek için gittikleri Esentepe’deki bir restoranda, başka erkeklerle konuştuğu gerekçesiyle darp ederek, polise gitmemesi için de ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı.

   Aleyhindeki polis soruşturması tamamlanan Lavin, dün çıkarıldığı mahkeme tarafından ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, Esentepe Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Sedat Tombul’u tanık olarak dinletti.

   Polis memuru Sedat Tombul, zanlı Daniel Lavin’in “Ciddi Darp” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

   Olayın, 19 Mayıs tarihinde Esentepe’de bir restoranda gerçekleştiğini ifade eden Tombul, zanlının kız arkadaşını başka erkeklerle konuştuğu için sinirlenip önce darp ettiğini, daha sonra da boğazını sıkarak polise gitmemesi için ölümle tehdit ettiğini kaydetti.

   Tombul, her iki şahsın doktor kontrolünden geçirilerek, rapor temin edildiğini söyleyerek, müştekinin şikâyetinin devam ettiğini belirtti.

   Müşteki ve zanlının ülkede turist olarak bulunduklarını ve ülkeye olaydan bir gün önce giriş yaptıklarını aktaran Tombul, müştekinin ülkeden dün sabah çıkış yaptığını ifade etti.

   Polis memuru Tombul, meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını vurgulayarak, zanlı Lavin’in mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı Daniel Lavin, ülkede avukatı dışında tanıdığı kimse olmadığını ancak nakdi teminat yatırabileceğini söyledi.

   Yargıç Meltem Dündar, zanlının ülke dışına çıkmaktan men edilmesine, tüm pasaport ve seyahat belgelerini polise teslim etmesine, 5 bin TL’lik nakdi teminat yatırmasına, 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop