Dövdüler, ölümle tehdit ettiler, banka hesabını boşalttılar

banner37

Gazimağusa’da, C.G.I., isimli kişi, aranan 4 kişiyle birlikte, Nijerya uyruklu U.N.E.’ye 2 defa zor kullanarak hesabından iki kişinin hesabına para havale ettirdiği suçlamasıyla tutuklandı

Dövdüler, ölümle tehdit ettiler,  banka hesabını boşalttılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

BİR GÜN ARAYLA 2 KEZ SOYDULAR… Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre, C.G.I., ve suç ortağı 4 kişi, 28 Şubat’ta zorla evine girdikleri U.N.E.’yi darp edip, bilgisayar ve cep telefonlarına el koydular ve D.D.B.’nin hesabına bin 990 TL havale ettirdikten sonra bilgisayar ve cep telefonlarından birini iade edip ayrıldılar. 1 Mart’ta ise zanlı ile suç ortaklarının bu kez U.N.E.’yi bir başka adrese çağırarak alıkoydular. Burada da yere yatırıp darp ettikten sonra O.O.E.’nin hesabına bin 400 TL ve 100 bin Nijerya Nayrası (bin 923 TL) havale ettirdiler; polise gitmesi halinde öldürmekle tehdit ettiler.

Gazimağusa polisi, aranan 4 kişiyle birlikte iki gün üst üste aynı kişiye zor kullanarak banka hesabından iki farklı kişinin hesabına para transferi yaptırdığı ve soygun suçu işlediği suçlamasıyla C.G.I., isimli kişiyi tutukladı, suç ortaklarının arandığını açıkladı.

“Soygun”, “Zorla alıkoyma”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Darp” suçlarından methaldar olan C.G.I., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarılarak, aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

Polis, kısmen itiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlının suç ortağı olabilecek 4 şahsı daha arandığına dikkat çekti.

Kamera kayıtları inceleniyor

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Halil Metin’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Halil Metin, zanlının, 28 Şubat 2021’de, saat 21.00’de, beraberinde bulunan henüz tespit edilemeyen 4 meçhul şahısla birlikte, U.N.E.’nin ikametgahına gidip, adı edilenin elleriyle yüzüne tokat vurup darp edip, bir adet dizüstü bilgisayar ve iki adet cep telefonunu zorla aldıktan ve D.D.B.’nin hesabına bin 990 TL havale yapmasını sağladıktan sonra, lap top ve cep telefonlarının birini iade ettiğini söyledi.

Halil Metin, zanlının, 1 Mart 2021’de, başka bir adrese gelmesini sağladığı müştekiyi, rızası dışında zorla alıkoyduktan sonra adı edileni yüz üstü yere yatırıp, bacaklarına sert bir cisimle vurduktan sonra O.O.E.’nin hesabına bin 400 TL ve Nijerya Bankası’ndan da 100 bin Nijerya Nayrası (bin 923 TL karşılığı) havale yapmasını sağladığını anlattı.

Müşteki U.N.E.’ye “Polise gidersen seni öldürürüz      “ diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunan zanlının, 2 Mart’ta polise yapılan şikayet üzerine tespit edilip tutuklandığını anlatan tanık polis, zanlının, poliste yapılan sorgusunda, meseleyle ilgili gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı ve ağır ceza kapsamındaki ciddi ve vahim suçlarla ilgili soruşturmasını salimen yürütüp, tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu bildirdi.

Tanık polis aranan şahıs ve emarelerin, alınacak birçok ifadenin ve incelenmesi gereken kamera kayıtlarının bulunduğunu dile getirdi ve zanlının serbest kalması halinde, suç ortağı sayılabilecek aranan şahıslara ve emarelere etki etme olasılığının kuvvetle muhtemel olduğunu beyan ettikten sonra, mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Tutuklu kalacak

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine vurgu yaparak, zanlının konu suçlarla bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı.

Çiğdem Güzeler, bulgular ışığında tahkikatın selameti açısından zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75