“Dövmedik, kavga ettik” savunması yaptılar

banner37

Sokağa çıkma yasağı olmasına karşın yeni yılın ilk gününün ilk saatinde, sokak ortasında Moaf Alhakım isimli kişiyi ciddi şekilde darp edip, parasını, cep telefonunu aldıkları ve arabasına zarar verdikleri suçlamasıyla 3 kişi tutuklandı

“Dövmedik, kavga ettik”  savunması yaptılar
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Yeni yıla girildiği saatlerde, sokağa çıkma yasağı olmasına karşın Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde sokak ortasında Monaf Alhakım’ı ciddi şekilde darp ederek, telefon ve parasını çalıp, arabasına da zarar verdikleri suçlamasıyla tutuklanan M.Y.E.E., F.N.S.J., ve A.M.E., isimli üç zanlı, polise yaptıkları beyanda, söz konusu kişiyi darp etmediklerini, kavga ettiklerini söyledikleri belirtildi.

Polis, zanlıların isimlerini, ciddi şekilde darp edilen Monaf Alhakım’ın polise söyledikten sonra hastaneye kaldırıldığı için henüz ifadesini alamadıklarını belirtirken, mahkeme zanlıların aleyhine 3 günlük tutukluluk emri verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Şener, zanlıların, “Soygun”, “Ciddi darp” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Şener, zanlıların ve beraberinde bulunan ancak isimleri henüz tespit edilemeyen başka şahısların 1 Ocak 2021 tarihinde ve saat 00.30 raddelerinde Ortaköy’de faaliyet gösteren Burger King isimli iş yerinin önünde Monaf Alhakım’ı ciddi şekilde darp ettiklerini kaydederek, müştekinin kullanımında bulunan JK 865 plakalı mavi renk Peugeot marka aracın ön iki lambasını, arka iki lambasını, arka bagaj kısmını ve her iki dikiz aynası kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğrattığını dile getirdi.

Zanlıların, müştekinin tasarrufunda bulunan 150 TL tutarındaki nakit parayı ve Xiaomi marka cep telefonunu da zor kullanarak aldıklarını ve soygun suçunu da işlediklerine dikkat çeken Şener, zanlıların gönüllü ifade vermediğini ancak sözlü beyanlarda bulunduğunu bildirdi.

Şener, polise şikayette bulunan müştekinin ciddi şekilde darp edilmesi nedeniyle sadece zanlıların ismini söylediğini ve daha sonra hastaneye kaldırıldığını belirterek, zanlıların sözlü beyanlarında meselenin “kavga” olduğunu dile getirmesi nedeniyle de sağlık kontrolünden geçirileceğini vurguladı.

Telefon ile paranın henüz bulunamadığını, başka şahısların da aranmakta olduğunu ve temin edilmesi gereken kamera kayıtlarının söz konusu olduğunu dile getiren Şener, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın henüz yeni başladığını göz önünde bulundurarak, soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75