“Dövmedim, kapıya çarptı”

banner37

Eski eşini döverek öldürmekle tehdit eden Sürmeli Akbulut, teminata bağlanılmak üzere mahkemeye çıkarıldı, yargıç, soruşturmanın derinleştirilmesine emir verdi

“Dövmedim, kapıya çarptı”
banner99

Geçitköy’de 6 Temmuz 2003 tarihinde hayvan otlatma yüzünden tartıştığı çocukluk arkadaşı Cevdet Dereci’yi av tüfeği ile vurarak öldürmekten uzun süre hapis yattıktan sonra tahliye olan Sürmeli Akbulut, bu sefer de eski eşini dövdüğü ve öldürmekle tehdit ettiği suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Aleyhindeki suçlamayı kabul etmeyerek, “dövmedim, yüzünü kapıya çarptı” diyen ve oğlunun buna şahit olduğunu iddia eden Sürmeli Akbulut’u dün polis teminata bağlatmak istedi ancak mahkeme, soruşturmanın derinleştirilmesini ve zanlının oğlunun da ifadesinin alınmasına emir verdi ve Sürmeli Akbulut’un 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü celsede, yeminli şahadet veren Çamlıbel Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, 15 Eylül 2019 tarihinde Çamlıbel’de zanlının eski eşinin evinde aralarında çıkan tartışma esnasında kadının yüzüne yumruk vurup, darp ettikten sonra “eğer polise gidersen seni keserim” diyerek tehdit ettiğini söyledi.

Polis, şikayet üzerine zanlının tutuklandığını ifade etti.

Müştekinin doktor kontrolünden geçirilerek, darp raporu alındığını kaydeden polis, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, adam öldürme, kasti hasar, vahim zarar başta olmak üzere birçok sabıkası olduğunu belirterek, teminat talep etti.

Mahkemede söz verilen zanlı ise eski eşine vurmadığını, suçun işlenmediğine oğlunun şahit olduğunu, eşinin yüzünü kapıya çarptığını iddia etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının iddiası üzerine teminat emri vermek yerine iddiaların araştırılması için tutukluluk emri verdi. Dündar, soruşturmada zanlının oğlundan ifade alınabilmesi için 2 gün süre verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75