Dükkan dükkan gezip hırsızlık yaptılar

banner37

Mart ve nisan ayları içerisinde Girne’de dört işyerine girerek hırsızlık yaptıkları belirlenen zanlılardan biri polise yakalanmamak için apartmanın 4’üncü katından atlayarak yaralandı, diğeri tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Dükkan dükkan gezip hırsızlık yaptılar
banner90
banner99

İŞYERLERİNİN KAPALI OLMASINI FIRSAT BİLDİLER… Koronavirüs salgını nedeniyle Bakanlar Kurulu kararı gereğince işyerlerinin kapalı olmasını fırsat bilen Mahmut Çal ve Ali Aslan isimli iki zanlının mart ve nisan ayları içerisinde Girne’de şu ana kadar belirlenen 4 işyerine girerek çeşitli eşya ve nakit para çaldıkları ortaya çıktı. Çalınan eşya ve paraların bir kısmı tasarruflarında bulunan zanlılardan Ali Aslan, polise yakalanmamak için apartmanın dördüncü katından atlayarak yaralandığı için hastaneye kaldırılırken, Mahmut Çal, dün mahkemeye çıkarıldı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında elzem hizmet veren yerler haricinde kamu ve özeldeki tüm işyerlerinin kapalı olmasını fırsat bilerek işyerlerinden hırsızlık yaptıkları belirlenen iki kişi yakalandı.

Şu ana kadar mart ve nisan ayları içerisinde Girne’deki dört işyerinden çeşitli eşya ve nakit para çaldıkları belirlenen ve tasarruflarında bulunan ancak henüz nereden alındıkları belli olmayan eşyalar da olan Mahmut Çal ve Ali Aslan isimli iki zanlı tutuklandı.

Polis, Ali Aslan isimli zanlının yakalanmamak için polisten kaçtığını ve bir apartmanın dördüncü katından atlayarak yaralandığını açıkladı. Kalça ve sol el bileği kemiğinde kırık olan Aslan’ın Kolon Hastanesi’nde tedavi altında olduğu belirtilirken, Mahmut Çal isimli zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Kıdemli Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Kader Çamlıbelli, huzurda bulunan zanlı Mahmut Çal ve hastanede bulunan zanlı Ali Aslan’ın 2020 yılı Mart ve Nisan ayları içerinde Girne’de faaliyet gösteren Hititbet, Canlı Balık, Carop ve Lemos isimli işletmeleri açıp girerek 1 adet Kodegen marka tableti, 2 adet Samsung marka cep telefonunu, 2 adet litrelik Chivas marka viskiyi, 2 adet Zivaniya marka içkiyi, 2 adet 70 cl’lik Tekirdağ marka rakıyı, 1 adet White Horse marka viskiyi, 4 bin 970 TL nakit parayı, birçok eski Türk Lirası kâğıt parayı, çeşitli madeni döviz paraları ve muhtelif birçok eşyayı sirkat ettiklerini söyledi.

Zanlıların, 5 Nisan 2020 tarihinde olay mahalli ve çevrelerindeki işletmelerin kamera görüntülerinden yapılan incelemeler neticesinde tespit edildiklerini ve aynı gün Girne bölgesinde yapılan geniş çaplı araştırma sırasında zanlıların tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandıklarını belirten Çamlıbelli, zanlıların üzerinde yapılan aramada, sirkat etmiş oldukları konu cep telefonları ve sirkat etmiş oldukları paraların bir kısmının bulunarak emare olarak zapt edildiğini söyledi.

Gönüllü ifade vererek suçlarını kabul eden zanlıların evlerinde aynı gün 21.30-21.45 saatleri arasında huzurlarında yapılan arama neticesinde, zanlıların konu işletmelerden sirkat etmiş oldukları bazı emareleri tespit ettiklerini, ayrıca henüz nerden sirkat ettikleri tespit edilemeyen birçok saat ve muhtelif eşyalar bulunduğunu kaydeden Çamlıbelli, aynı gün yapılan arama sonrası konu ikametgâhın ön kısmında zanlıların Girne Polis Müdürlüğü’ne sevk edilmeye çalışıldığı bir sırada, zanlı Ali Aslan’ın yasal tutukluluktan firar ettiğini belirtti.

6 Nisan 2020 tarihinde aranmakta olan zanlı Ali Aslan’ın Nizamoğlu Apartmanı, No:5, Girne adresinde tespit edildiği bir sırada polisleri görmesi üzerine 4 kattan atlayıp beton zemine düşmesi sonucu yaralanarak Kolon Hastanesine sevk edildiğini belirten Çamlıbelli, ilk etapta yapılan tedavisinde sol el bilek kısmında ve kalça kemiğinde kırıklar tespit edildiğini ve tedavisinin halen devam ettiğini aktardı.

Zanlı Ali Aslan’ın bu sebeple mahkeme huzuruna getirilemediğini söyleyen Çamlıbelli, meseleyle ilgili soruşturmanın henüz yeni başladığının altını çizerek, zanlı Mahmut Çal’ın 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan Mahmut Çal pişman olduğunu söylerken, Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, meselenin ciddiyetini ve soruşturmanın yeni başlamış olmasını göz önünde bulundurarak zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75