Dükkan kiraladı, çalıp istifledi

banner37

Chına Bazaar isimli işyerinde pazarladığı mallardan temin ettiği 257 bin TL’yi sirkat ettiği ve işyerine ait eşyaları bir dükkan kiralayıp istiflediği iddia edilen Sulhan Parlak, tutuklandı

Dükkan kiraladı, çalıp istifledi
banner8

“SUÇUM ÇOK AĞIR FARKINDAYIM”… Girne Vakıflar Pasajı’nda kiraladığı isimsiz dükkanda henüz sayımı yapılamayan çok sayıda eşya bulunan Sulhan Parlak, tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede “Avukat istemiyorum. Suçum çok ağır farkındayım. Suçluyum, pişmanım” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Chına Bazaar isimli işyerinde pazarladığı mallardan temin ettiği hem 257 bin TL’yi sirkat ettiği hem de

işyerine ait eşyaları bir dükkan kiralayıp istiflediği iddia edilen zanlı Sulhan Parlak, tutuklandı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Cemil Ballıkara’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ballıkara, zanlı Sulhan Parlak’ın 2017-2019 yılları arasında Lefkoşa Ortaköy’de müstahdemi olarak çalışmakta olduğu Chına Baazar isimli iş yerine ait muhtelif eşyaları sahte sipariş fişi düzenleyerek henüz daha tespit edilemeyen iş yerlerine satış yaparak şu ana kadar yapılan tespitlerde

257 bin TL sirkat ettiğine dikkat çekti.  

   Polis memuru Cemil Ballıkara, l8 Eylül’de mesele ile ilgili polise şikayet yapılması üzerine tahkikata başlandığını ve zanlının aynı gün Lefkoşa’da tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

Polis, dükkanı buldu

   Ballıkara, aynı gün Girne’de Vakıflar Pasajı’nda bulunan zanlının kirasında olan isimsiz iş yerinde yapılan aramada Chına Baazar’a ait sayımları henüz yapılmayan çok miktarda hediyelik eşya malzemesi bulunarak emare alındığını belirtti.

   Polis memuru Ballıkara, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ancak gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin henüz yeni başladığı anlattı.

    Ballıkara, zanlının serbest kalması durumunda halen daha bulunması gereken emarelere ve ifadesi alınması gereken tanıklara müdahale edeceğinin aşikar olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Mahkemede konuşan zanlı Sulhan Parlak, “Avukat istemiyorum. Suçum çok ağır farkındayım. Suçluyum pişmanım” dedi.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75