Durakta arkadaşını beklerdi, arabadan inmeden yakaladınız!

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi almaya gelen genç suçüstü tutuklandı ve dün mahkemeye çıkartıldı. Zanlının avukatı, müvekkilinin suçla bağlantısı olmadığını iddia etti:

Durakta arkadaşını beklerdi, arabadan inmeden yakaladınız!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, narkotik polisi, bir site önünde, durak arkasındaki tabela altına gizlenen 150 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi alırken suçüstü yakaladığı Nijeryalı üniversite öğrencini gözaltına aldı.

Zanlı dün Gazimağusa’da mahkemeye çıkarıldı.

“Bu benim işim” diyerek izahatta bulunan M.S.M.’yi savunan Avukat Ramadan Sanıvar, müvekkilinin konu suçla bağlantısı olmadığını ileri sürdü ve mahkemeye ilginç izahatta bulundu.

Avukat, “Müvekkilim durağa arkadaşı K.’yı almaya gitti. Siz de, kapıyı açar açmaz üzerine koştunuz. Uyuşturucuya ne dokundu ne de yanına gitti” dedi.

Tanık polis ise tüm iddiaları reddederek, zanlının konu maddeyle alakası olduğuna işaret ederek, şöyle dedi:

“Zanlı konu maddeyi almadan önce etrafı 5 dakika kolaçan etti. Kimsenin olmadığından emin olunca araçtan indi, tabela altındaki tahta altında gizli naylona sarılı maddeyi direkt kucağına aldı. Bizi görünce fırlattı. ‘Suçlu olduğunu biliyorum adamın. Bu lanet olası uyuşturucudur. Bu benim işim. Her yeri kontrol ettim sizi nasıl görmedim?’ diye de sözlü beyanda bulundu.”

banner134
Tanık polis ayrıca, zanlının polise gönüllü ifade vermediğini de dikkate getirdi.

Kimin bıraktığı araştırılacak

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, eski Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerinde, Saklıkent Sitesi önündeki durak arkasındaki tabela altında, uyuşturucu madde olduğuna dair ihbar aldıklarını söyledi.

Bahse konu tabela altındaki konu uyuşturucuyu tespit etmeleri üzerine, ekibiyle pusuya yattığını anlatan tanık polis, zanlının kullanımındaki bir araçla olay yerine geldiğini anlattı.

Tanık polis, etrafı kolaçan eden zanlının durak önünde durup aracından inerek, tahta altına gizlenen streç naylona sarılı konu maddeyi aldığı sırada suçüstü tutuklandığını anlattı.

Polisi görünce içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan streç naylonu fırlatan zanlının, gönüllü ifade vermediğine değinen tanık polis, bölgede bulunan güvenlik kameralarından araştırma yaparak konu maddeyi bölgeye bırakanı tespit edeceğini dile getirdi.

Tanık polis, yapılacak birçok işi olduğunu belirttikten sonra, zapt ettiği uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri ve muhafazasında kullanılan poşetleri incelenmesi için ilgili laboratuvarlara göndereceğini kaydetti ve tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Nöbetçi Yargıç Umut İnan, ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptığı zanlının, serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğine değindi ve zanlının 3 gün suretle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75