banner6

Dural ile bonzai içtiklerini itiraf etti

banner37

Polisin, önceki gün Ozanköy’deki çocuk parkında cansız bedeni bulunan Halil Dural ile parkta birlikte olduğunu belirleyerek gözaltına aldığı K.E., dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

Dural ile bonzai içtiklerini itiraf etti
banner99

“PARKTA BİRLİKTEYDİLER”… KIBRIS ekibinin önceki gün Halil Dural’ın hayatını kaybettiği parkta bulduğu 5 TL’lik banknot içerisindeki maddenin yaklaşık 100 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid (bonzai) türü uyuşturucu olduğu belirlendi. Polis, incelenen kamera görüntüleri ve çevre şahadetiyle de zanlı K.E.’nin o gün Halil Dural ile parkta olduğunun belirlendiğini açıkladı. K.E.’yi dün mahkemeye çıkararak hakkında 2 gün tutukluluk emri alan polis, zanlının Halil Dural ile birlikte bonzai içtiklerini itiraf ettiğini söyledi.

Ozanköy’deki bir çocuk parkında önceki gün hayatını kaybeden 22 yaşındaki Halil Dural’ın cansız bedeninin kaldırıldığı noktanın yakınlarında KIBRIS ekibinin yerde bulduğu katlanılmış 5 TL’lik banknot içerisindeki maddenin yaklaşık 100 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid (bonzai) olduğu belirlenirken, maddenin bulunmasının ardından gözaltına alınarak soruşturulan K.E.’nin de o gün Dural ile parkta olduğu tespit edildiği ve K.E.’nin de birlikte bonzai içtiklerini itiraf ettiği bildirildi.

K.E., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 2 gün tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mert Gültuna, zanlının ‘Uyuşturucu madde tasarrufu ve alma’ suçlarından dolayı tutuklandığını söyledi.

Halil Dural isimli şahsın önceki gün Ozanköy’de park içerisinde ölü olarak bulunduğunu söyleyen Gültuna, olay yerinde yapılan soruşturmada 5 lira üzerinde 100 miligram centetik cannaionid türü uyuşturucu madde ile içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan iki adet sarma sigara izmariti bulunduğunu ifade etti.

Gültuna, çevre şahadeti ve güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesinin ardından K.E.’nin Dural’la birlikte parkta olduğunu belirlediklerini ve zanlının gözaltına alındığını kaydetti.

banner134

Zanlının ifadesinde Dural ile birlikte bonzai içtiklerini anlattığını açıklayan Gültuna, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıdan kan ve idrar örneği alındığını, Dural’a otopsi yapılacağını belirterek, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkeme talebi kabul etti.

KIBRIS ekibinin dikkati, soruşturmayı yönlendirdi

Hatırlanacağı üzere, Dural’ın önceki gün saat 11.00 sıralarında cansız bedeninin bulunmasının ardından olay yerini fotoğraflamak için Ozanköy’deki parka giden KIBRIS ekibi, polisin soruşturmasını tamamlayarak parktan ayrılmasının ardından çekimlerini sürdürürken, Dural’ın cansız bedeninin kaldırıldığı noktanın yakınlarında yerde birçok kez katlanılmış 5 TL’lik banknot ve uyuşturucu tüketiminde kullanılan bazı materyaller bulmuş, banknotun içerisinde uyuşturucu olduğundan şüphelendikleri bir madde olduğunu görünce de polise haber vermişti.

KIBRIS ekibinin ihbarı üzerine olay yerine dönen Girne Adli Polis ve soruşturmaya dahil olan Narkotik Polisi, soruşturmayı genişletmiş ve ilk etapta bölgede ikamet eden ve Dural ile görüştüğü öğrenilen K.E.’yi soruşturmaya almıştı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104