Duş kabininin altında 220 gram uyuşturucu!

banner37

Uyuşturucuyla yakalanan Usman Sani Usman ve zanlı Khalid Sanusi’nin ardından suçla bağlantılı zanlı Praise Nwachucwu’nun tasarrufunda da yüklü miktarda uyuşturucu bulundu

Duş kabininin altında  220 gram uyuşturucu!
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Lefkoşa’da uyuşturucuyla yakalanan Usman Sani Usman ve zanlı Khalid Sanusi’nin ardından suçla bağlantılı olarak aranan zanlı Praise Nwachucwu’nun tasarrufunda da yüklü miktarda uyuşturucu bulundu.  

   Zanlı Praise Nwachucwu’nun evinde duş kabininin altında 220 gram sentetik uyuşturucu ve hassas terazi bulunarak emare alındı.

   Trafik kazası yapan ve 8 gündür aranan zanlı Usman Sani Usman, tutuklanmış ve hücreye yerleştirildiği sırada yapılan üst aramasında zanlının iç çamaşırında ameliyat eldiveni içinde 22 gram sentetik uyuşturucu bulunmuştu.

   Zanlı Usman’ın sorgusunda, konu maddeyi zanlı Khalid Sanusi’den aldığını itiraf etmesi üzerine arkadaşı da tutuklanmıştı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Praise Nwachucwu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.
   Mahkemede şahadet veren
Sevinç, 12 Ağustos’ta trafik kazası yapan ve polis tarafından aranan zanlı Usman Sani Usman’ın 18 Ağustos’ta tutuklandığını ve Demirhan Polis Karakolu’nun hücrelerine yerleştirilmeden önce yapılan üst aramasında ameliyat eldivenine gizlenmiş 22 gram ağırlığında sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını anımsattı.

   Sevinç, zanlının konu maddeyi 17.08.2020 tarihinde zanlı Khalid Sanusi’den aldığının tespit edildiğini yineledi.

   Sevinç, zanlı Khalid Sanusi’den yapılan soruşturma neticesinde zanlı Praise Nwachucwu’nun evinde mahkeme emriyle yapılan aramada evinde bir gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, içinde sentetic cannabionid olduğuna inanılan ucu yanık sigara, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve duş kabinin altında gizlenmiş halde 220 gram ağırlığında sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlı Praise Nwachucwu’nun konu maddeleri iki hafta önce zanlı Khalid Sanusi’nin ikametgahında paketlediğini ve içmesi için zanlıya da bir miktar verdiğinin tespit edildiğini kaydetti.

banner134
   Meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirten Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için bir gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75