Duvar kâğıdı çaldı, tutuklandı

banner37

Girne’de faaliyet gösteren bir otelin inşaatında saha sorumlusu olarak çalışan Kerem Canbay, inşaattan 2 bin TL değerindeki 1 top duvar kâğıdını sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Duvar kâğıdı çaldı, tutuklandı
banner90

Ahmet VAMIK

   Girne’de faaliyet gösteren bir otelin inşaatında saha sorumlusu olarak çalışan 25 yaşındaki İnşaat Mühendisi Kerem Canbay, söz konusu inşaattan 2 bin TL değerindeki 1 top duvar kâğıdını sirkat ettiği gerekçesiyle, şikâyet üzerine tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
   Aleyhindeki soruşturma tamamlanan zanlı, teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Seda Çoli’yi tanık olarak dinletti.
   Zanlı Kerem Canbay’ın 1 Kasım günü Girne’de meydana gelen “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu dile getiren polis memuru Seda Çoli, şikayet üzerine tutuklanan zanlının aleyhindeki suçlamaları reddettiğini ifade etti.
   Çalınan duvar kâğıdı topunun inşaatta çalışan bir işçinin aracında bulunduğunu belirten Seda Çoli, bu durumu fark eden depo sorumlusunun iş yeri sahibine haber verdiğini söyledi.

banner9
   Aracında çalıntı duvar kâğıdı topu bulunan işçinin, zanlı Kerem Canbay’ın kendisine, duvar kâğıdını alarak Canbay’ın evine götürmesi için direktif verdiğine yönelik ifadesi bulunduğu belirten Seda Çoli, bir buçuk yıldır söz konusu otelde mühendis olarak çalışan zanlıya çalışma izni çıkarılmadığını ve zanlının sürekli olarak ülkeye giriş çıkış yaparak yasal statüsünü koruduğunu açıkladı.
   Meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Çoli, ülkemizde turist statüsünde bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, KKTC vatandaşı 1 kişinin zanlı lehinde 25 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

“Bana iftira attılar”
   Mahkemede söz alan zanlı, aleyhindeki suçlamaları reddettiğini yineleyerek, “Söz konusu işçi sürekli benden evini düzenlemek için duvar kâğıdı istiyordu. Ben de veremeyeceğimi, inşaattaki malların sayılı olduğunu söyledim. Ancak benim olmadığım bir zamanda alıp aracına koymuş” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108