Düzce’ye uyuşturucu vermekle suçlanan Sevinç, yakalandı

banner37

75 adet MDMA, 30 gram metamfetamin ithal ve tasarrufu suçlarından yargılanacak. Girne’de geçtiğimiz hafta çeşitli türdeki uyuşturucularla yakalanan Hasan Düzce’ye uyuşturucu vermekle suçlanan Ekrem Sevinç, yakalandı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Düzce’ye uyuşturucu vermekle suçlanan Sevinç, yakalandı

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin Ekrem Sevinç, Girne’de çeşitli tür ve miktarlarda uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlı Hasan Düzce’ye 40 adet MDMA verdiği gerekçesiyle tutuklandı.

   Zanlı Ekrem Sevinç’in evinde arama yapan Narkotik ekibi, evde 25 gram metamfetamin ile üzerinde uyuşturucu kalıntısı olan hassas terazi bularak emare aldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Sevinç, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, zanlı Ekrem Sevinç’in 13 Ağustos ile 22 Ağustos 2019 tarihleri arasında Lefkoşa’da 75 adet MDMA ithal ve tasarrufu, 30 gram metamfetamin ithal ve tasarrufu suçlarından methaldar olduğunu mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Mustafa Zor, 27 Ağustos’ta Hasan Düzce’nin, zanlı Ekrem Sevinç’ten toplam 40 adet MDMA aldığının tespit edildiğini kaydetti.   

   Zor, Ekrem Sevinç’in evinde yapılan aramada 25 gram metamfetamin ile üzerinde uyuşturucu kalıntısı olan hassas terazi bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   TC vatandaşı olan zanlının yasal statüsü olmadığını söyleyen Zor, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yasal statüsü olmadığına bulgu yapıp, iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108