Eğitiminizi tamamlayın, size büyük bir fırsat tanıdım!

banner37

Gazimağusa’da, 2 marketten içki çalmaktan tutuklanarak mahkemeye çıkarılan üniversite öğrencisi 2 gencin yargıca “Eğitimimiz için yaptık, paramız yok, çok pişmanız!” diye yalvarması işe yaradı. Yargıç Güzeler, yargıya kadar KKTC dışına çıkmaktan men ettiği gençlere nasihatte bulundu:

banner87
Eğitiminizi tamamlayın, size büyük bir fırsat tanıdım!
banner90
banner99

“PARAMIZ YOKTU !”... Mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, “Eğitimimiz için yaptık, paramız yok, borcumuzu ödemek için yanlış yol seçtik. Çok pişmanız, Affedin! Sınavlarımız var” diye yalvaran huzurundaki biri son, diğeri birinci sınıf üniversite öğrencisi 2 gence fırsat tanıdı. Kıdemli yargıç, gençleri, yargıya kadar, yalnızca KKTC dışına çıkmaktan men edip, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine emir verdi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da iki marketten 3 adet bin 221 TL değerinde alkollü içki sirkat edip, birini, kendilerinin olduğunu beyan ederek satıp sahtekarlıkla 290 TL’yi temin eden üniversite öğrencisi iki genç, teminat talebiyle mahkemeye çıkartıldı.

Mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, “Eğitimimiz için yaptık, paramız yok, borcumuzu ödemek için yanlış yol seçtik. Çok pişmanız, Affedin! Sınavlarımız var” diye yalvaran huzurundaki biri son, diğeri birinci sınıf üniversite öğrencisi 2 gence fırsat tanıdı.

Kıdemli yargıç, gençleri, yargıya kadar, yalnızca KKTC dışına çıkmaktan men edip, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine emir verdi.

Yargıç, ailelerinin maddi durumu kötü olduğunu söyleyen gençlere “Eğitiminizi tamamlayın, size büyük bir fırsat tanıdım” diye de nasihatte bulundu.

Gençler ayrıca, bahse konu marketten aldıkları içki ve parayı teslim ettiklerini bildirdi.

Suçlarını kabul ettiler

Dünkü teminat duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Emin Özbilen, şikayet üzerine incelediği kamera kayıtları sonucu tespit edip tutukladığı gençlerin, Gazimağusa’da, müşteri olarak girdiği 2 marketten içki sirkat ettiğini söyledi.

Tanık polis Emin Özbilen, zanlıların, 10 Ocak’ta, “Önder” isimli marketten 380 TL değerinde 2 adet 70 cc’lik içki, 12 Ocak’ta ise “Toklu” marketten 841 TL değerinde 70 cc konyak sirkat ettiğini belirterek, içkilerden 1’ini “Tekan” markete, kendilerinin olduğunu beyan edip 290 TL’ye satarak sahtekarlıkla para temin ettiğini söyledi.

Emin Özbilen, TC vatandaşı olan zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirterek, mahkemeden, zanlıları uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıların, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108