Ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı

banner37

Dereboyu’nda park halindeki bir araca çarpıp kaçan ve polis tarafından tespit edilerek tutuklanan kadın sürücü teminatla serbest bırakıldı

banner87
Ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Osman Paşa Caddesi üzerinde park edilmiş araca çarparak olay yerinden kaçan ve polisin yürüttüğü soruşturma neticesi yakalanan zanlı Fallon Jean Baird, dün mahkemeye çıkarılıp, teminatla serbest bırakıldı.

“Ehliyetsiz araç kullanma”, “Sigorta kapsamaksızın araç kullanma”, “24 saat içinde yaptığı kazayı bildirmeme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Baird, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tahkikat Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ulaş Üzüm’ü dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak yeminli şahadet veren Üzüm, zanlı Fallon Jean Baird’ın 6 Haziran’da saat 07.00’de Osman Paşa Caddesi üzerinde yönetimindeki ZPA 720 plakalı aracı dikkatsiz bir şekilde sürüp o sırada seyrettiği yolun solunda park halinde bulunan PP 487 plakalı araca çarparak olay yerinden kaçtığını anımsattı.

Polis memuru Ulaş Üzüm, olayın bilgilerine gelmesi üzerine tahkikat başlatıldığını ve zanlının tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını yineledi.

Kaza neticesinde araçlara tahmini 13 bin TL hasar oluştuğuna vurgu yapan Üzüm, üniversite öğrencisi olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cypriot
Cypriot - 12 ay Önce

Peki sigorta şirketi ehliyetsiz birine nasìl araba kiralar? Ona dava yok mu? Denetleme yapìlmayan bir memleket olduk.önüne gelen abuk subuk insanlar para verip herkesin canìnì hice saysìn araba kiralama şirketleri da para saysìn bu zencilernan ohh nerdesin hùkùmet akraba mì hepsii????

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75