banner6

Ekmek, çay, yumurta ve nargile malzemesi çaldı

banner37

Uyuşturucu suçundan dolayı denetimli serbestlikten yararlanan Sudanlı Mahgoub, bu kez de Gazimağusa’daki bir cafeden hırsızlık yaptığı için tutuklandı.

Ekmek, çay, yumurta ve nargile malzemesi çaldı
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da, Muhabbet Cafe isimli işyerinden, nargile yapımında kullanılan 104 TL değerindeki 3 paket kahve aroması, 1 teneke soğuk çay içecek, 1 adet salam, 1 adet dilimli ekmek ve 6 adet yumurta çaldığı iddia edilen Sudanlı Huzaifa Ali Babiker Mahgoub aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Zanlının, daha önce uyuşturucu madde tasarrufundan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlandırıldığı, ancak zanlının bu konuda gerekli yükümlülükleri yerine getirmediği için aleyhine derhal tutuklama kararı bulunduğu belirtildi.

Zanlı, bu olgular ışığında yargılanmasında hazır bulunmasını sağlamak için hükümsüz tutuklu olarak 45 günü geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Gökhan Kol’u tanık olarak dinletti.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlının “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu anımsattı.

Polis memuru, zanlının, 14 Ağustos 2017 tarihinde, 03.40 ve 03.50 saatleri arasında, Gazimağusa’da, Bahriyeli Sokak’ta faaliyet gösteren Muhabbet Cafe isimli işyerinin güneye bakan açık bölümünden içeriye girerek, buradan, nargile yapımında kullanılan 104 TL değerindeki 3 paket kahve aroması, 1 teneke soğuk çay içecek, 1 adet salam, 1 adet dilimli ekmek ve 6 adet yumurtayı alarak sirkat ettiğini anımsattı.

Kol, sözlü olarak suçunu itiraf etmesine rağmen, gönüllü ifade vermediğini, zanlının suçlamayı kabul etmediğini bildirdi.

Gökhan Kol, zanlının, Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından uyuşturucu madde tasarrufu suçundan Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlandırıldığını ancak gerekli yükümlülükleri yerine getirmediği için hakkında derhal tutuklama kararı bulunduğunu açıkladı.

Tanık polis, tüm bu olgular ışığında zanlının, davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla hükümsüz tutuklu olarak yargılanmaya başlayıncaya değin 3 ayı geçmemek şartıyla merkezi cezaevine gönderilmesini talep etti.

Savcı Serhan Bundak, talep edilen süreyi 45 günle sınırlandırdı.

banner134

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının, yargılanmaya başlayıncaya kadar 45 günü geçmemek şartıyla, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini emretti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104