Ekmek teknesine ihanet etti, 8 ay hapse mahkum oldu

banner37

Çalıştığı mobilya atölyesi adına teslim ettiği sipariş karşılığında aldığı 6 bin 370 TL’yi çalmaktan suçlu bulunan Mustafa Şenpınar, hapis cezasına çarptırıldı

Ekmek teknesine ihanet etti,  8 ay hapse mahkum oldu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da METYAT Ticaret LTD’e ait mobilya atölyesinde çalışan ve işyeri adına teslim ettiği sipariş karşılığında aldığı 6 bin 370 TL’yi sirkat etmekten yargılanan Mustafa Şenpınar, yargılandığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulundu ve 8 ay hapse mahkum edildi.

   Şenpınar, işyeri adına tahsil ettiği parayı kumarda harcadığını itiraf etmişti.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan itham edilen Şenpınar, davasını kabul etti.

   Mustafa Şenpınar, 21-22.08.2020 tarihleri arasında müstahdemi olduğu METYAT Ticaret LTD’e ait mobilya siparişlerini sahiplerine teslim ettikten sonra ödeme olarak almış olduğu toplam 6 bin 370 TL nakit parayı tasarrufuna geçirip işyeri sahibi Ahmet Yatman’a teslim etmeyerek sirkat etmişti.

   Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, Savcı Ergin Atıcı hazır bulundu.

   Davanın kararını okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhindeki davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

   Katip, sanığın mahkum olduğu ‘Müstahdem tarafından sirkat’ suçunun ciddi ve vahim suçlardan olduğuna vurgu yapıp, işçi ile işveren arasındaki güvenin öneminin altını çizdi.

   Katip, ciddi ve yaygın suçlarda kamu yararı gözetilerek, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.    

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, oybirliği ile 8 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75