banner6

Ekmek teknesine ihanete 10 ay hapis

banner37

Çağ Akar isimli işyerinde çalışırken iki yıl önce 25 bin TL değerindeki emtiaları çalmakla suçlanan Hasan Cafoğlu ve Erdeme Diktaş isimli sanıklar suçlu bulundu

Ekmek teknesine  ihanete 10 ay hapis
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet göstermekte olan Çağ Akar isimli işyerinde çalışan ve iki yıl önce bir haftalık süreçte 25 bin TL değerindeki emtiaları çalan sanıklar Hasan Cafoğlu ve Erdeme Diktaş, suçlu bulunarak 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı.

“Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasıyla itham edilen iki sanık suçlamaları kabul etti. Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Kıdemli Savcı Egemen Metay ve avukatları Mert Uğur hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanıkları aleyhine getirilen davadan kendi ikrarları, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıkladı.

Umut İnan, sanıkların işlediği “Müstahdem tarafından sirkat” suçunun ciddiyetine vurgu yapıp, bu suçun 7 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne dikkat çekti. Konu suç türlerinin ekonomik hayata zarar verdiğine işaret eden İnan, işverenle çalışan arasındaki güven ve itimadın önemine vurgu yaptı.

İnan, Mahkemelerin Yıllık Faaliyet Raporlarına göre bu tür suçların artış gösteren suç türleri arasında olduğuna dikkat çekip, kamu yararı gereği toplumda huzursuzluk yaratan bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen İnan, oybirliği ile 10’ar ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104