banner6

Ekmek teknesine ihanetten yargılanacak

banner37

Gazimağusa’da sekreter olarak çalıştığı işyerinden farklı zamanlarda 383 bin 295 TL’yi zimmetine geçirmekle suçlanan S.T., diğer şartların yanında 20 bin TL’lik nakdi teminatla serbest bırakıldı

Ekmek teknesine ihanetten yargılanacak
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da sekreter olarak çalıştığı işyerinde, farklı zamanlarda, yapılan işlemler karşılığı müşterilerden peşin olarak tahsil ettiği 383 bin 295 TL’yi kredi kartından çekilmiş gibi gösterip işyerine vermeyerek sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanan S.T.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Şikayet üzerine günlerdir tutuklu bulunan S.T., dün teminat talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı ve işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 20 bin TL nakdi teminata bağlandı.

banner134

Yargıç Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Löğmen Yücetürk’ü tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlının, Mayıs 2019-Ağustos 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da Emine Kunter’in direktörlüğünü yaptığı bir güzellik merkezinde sekreter olarak çalıştığı esnada, sirkat suçunu işlediğini hatırlattı.

Olayın, 26 Eylül’de polisin bilgisine gelmesi üzerine tahkikata başladığını kaydeden tanık polis, şirket muhasebesinden yapılan incelemede, zanlının, 2019’da 100 bin 706 TL, 2020’de 154 bin 514 TL, 2021’de ise 128 bin 075 TL parayı sirkat ettiğini, tespit ettiğini açıkladı.

Tanık polis, ayrıca, zanlının tutuklu bulunduğu sürede, gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini belirtti.

Löğmen Yücetürk, zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını belirttikten sonra mahkemeden KKTC vatandaşı zanlıyı ileride görüşülecek davalarında hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlıyı 20 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç ayrıca, zanlıyı KKTC dışına çıkmaktan men edip bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu ve zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104