'Ekmek verilen kapıya ihanet etti'

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, 5 yıl boyunca çalıştığı işyeri adına geçtiğimiz yıl 9 ay boyunca tahsil ettiği 102 bin 436 TL’yi zimmetine geçiren Ahmet Akpınar’ı 4 yıl hapis cezasına çarptırdı

banner87
'Ekmek verilen kapıya ihanet etti'
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Taşkent Tavukçuluk’ta 5 yıl boyunca çalışan ve geçtiğimiz yıl 9 ay boyunca işyeri adına tahsil ettiği 102 bin 436 TL’yi sirkat eden Ahmet Akpınar’a 4 yıl hapis cezası verdi.

   Heyet, sanığın kendisine ekmek verilen kapıya ihanet etmesi ve sirkat suçunu 9 aylık süreçte birçok kez işlemesini aleyhine değerlendirdi.

   Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Ağır Ceza Mahkemesi’nin huzurunda görüşülen davada Savcı Atilla Enver Etkin ve Avukat Tacan Reynar hazır bulundu.

   Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Hüdaverdi, sanığın işlediği “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçunun ciddi, vahim ve gündemde yaygın olan suçlardan olduğuna işaret etti.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçunun 7 yıla kadar hapislik cezası öngören çok ciddi suçlardan olduğuna dikkat çeken Hüdaverdi, bu suçun çalışma hayatını olumsuz etkileyen ve işverenin güvenini suiistimal eden suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

   Hüdaverdi, sanığın kendisine ekmek verilen kapıya ihanet ettiğine vurgu yapıp, 5 yıl boyunca çalıştığı Taşkent Tavukçuluk isimli işyerinde Mağusa’daki müşterilerden 9 ay boyunca tahsil ettiği 102 bin 436 TL’yi şirketin muhasebesine yatırmayıp, sirkat suçunu defalarca işlemesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Hüdaverdi, sanığın üzerinde bulunan 16 bin 500 TL’nin haricinde kalan 85 bin 936 TL’lik zararın ödenmemesini sanığın aleyhine ağırlaştırıcı unsur olarak değerlendirdiklerine vurgu yaptı.

   Hüdaverdi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 4 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75