banner6

Ekonomik krizden dolayı “insan kaçakçılığı” yapmış

banner37

Aracıyla Gayretköy’e götürdüğü 5 kişinin yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmesine yardım ettiği belirlenen Y.Ö., çıkarıldığı mahkemede kendini savundu

Ekonomik krizden dolayı  “insan kaçakçılığı” yapmış
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’dan aldığı 5 kişiyi yasak yollarla Güney Kıbrıs’a geçebilmeleri için Gayretköy’e götürüp “İnsan kaçakçılığı” suçunu işleyen zanlı Y.Ö., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini dile getirirken; mahkeme huzurunda söz hakkı alan zanlı ise dövizin artmasına bağlı olarak yaşadığı ekonomik sorundan dolayı bu suçu işlediğini söyledi ve özür diledi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kemal Atikoğlu, zanlı Y.Ö.’nün “İnsan kaçakçılığı” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

  Atikoğlu, zanlının 17 Aralık 2021 tarihinde, yönetimindeki MB 844 plakalı Renault Fluence marka salon araçla, Lefkoşa’dan almış olduğu Nijerya uyruklu C.J.O. (E-22,Öğrenci), U.F.N. (E-34, Öğrenci) ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen üç erkek şahsı kanunsuz olarak Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne gitmelerini sağlamak amacıyla Gayretköy’e götürdüğünün tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının 24 Aralık 2021 tarihinde “İnsan kaçakçılığı” suçunu işlediğinin belirlendiğini dile getiren Atikoğlu, derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Atikoğlu, zanlının suçu işlemede kullandığı MB 844 plakalı aracının bulunup emare olarak alındığına işaret ederek, gönüllü ifadesinde ise suçunu itiraf ettiğini vurguladı.

Soruşturmanın henüz yeni başladığını, zanlının verdiği gönüllü ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini söyleyen Atikoğlu, ayrıca meseleyle bağlantısı olan başka şahısların da söz konusu olabileceğini anlattı.

Atikoğlu, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak, dövizin artmasına bağlı olarak yaşadığı ekonomik sorundan dolayı bu suçu işlediğini söyledi ve mahkeme huzurunda özür diledi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104