“Elini ayağını kıracağım”

banner37

İdris Bulut, ayrıldığı sevgilisini telefonla defalarca arayarak, şiddet tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı

banner87
“Elini ayağını kıracağım”
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Tirmen’de sakin İdris Bulut, ayrıldığı sevgilisini telefonla defalarca arayarak, şiddet tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

“Şiddet kullanma tehdidi” ve “Telefonda tacizlik” suçlamasıyla tutuklanan zanlı İdris Bulut, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysu Erginel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, zanlı İdris Bulut’un 28.02.2020 tarihinde cep telefonu hattından ayrıldığı sevgilisi F.T.’yi defalarca arayarak, “Elini ayağını kıracağım. Çocuğu da elinden alacağım” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Murat Plevne, zanlının TC ve KKTC vatandaşı olduğunu ve aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirterek, davaları görüşülünceye değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Murat Soytaç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması ve ikamet ettiği adresten izinsiz ayrılmaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108