‘Emanet parayla bet oyunu’ soruşturması sürüyor

banner37

Gazimağusa’da kendisine emanet edilen 500 bin TL’yi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan 40 yaşındaki K.A.’nın tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı

‘Emanet parayla bet oyunu’ soruşturması sürüyor
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da kendisine emanet edilen 500 bin TL’yi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan 40 yaşındaki K.A., aleyhine başlatılan polis soruşturması devam ediyor.


Meseleyle ilgili titiz araştırmasını sürdüren polis, K.A.’yı, dün ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkardı ve aleyhine tahkikat maksatlı 7 gün ek tutukluluk emri temin etti.


Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Murat Öztürk’ü yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Murat Öztürk, zanlının, Nisan 2020 ile Ağustos 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da meydana gelen “emanetçi tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.


Murat Öztürk, Yeniboğaziçi’nde sakin Alper Ercen’in (66), tarla satışından elde ettiği 500 bin TL’nin 350 bin TL’sini, borsa ve döviz işlerinde kullanıp, kâr etmesini sağlamak için, internet bankacılığı aracılığıyla zanlının yardımıyla zanlıya havale ettiğini, ayrıca aynı işler için 150 bin TL de elden teslim ettiğini anlattı.


banner134
Öztürk, zanlının kendisine emaneten teslim edilen 500 bin TL’yi kendisinden istenilen işleri yapmayarak, kendi ihtiyaçları ve bet oynayarak harcadığını ve sahibine geri vermeyerek sirkat ettiğini dile getirdi.


11 Haziran’da polise yapılan şikayet üzerine zanlıyı 22 Haziran’da Gazimağusa’da tespit edip tutuklandığını kaydeden tanık polis, zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini kaydetti.


Meselenin soruşturmasını titiz bir şekilde yürüttüğünü, aranan emareler bulunduğunu, zanlının ifadesinin henüz teyit ve tekzibinin tamamlanmadığını, GSM operatöründen gelen raporun incelenmediğini ve yetkili 5 bankadan gerekli bilgilerin henüz tamamını temin etmediğini belirterek, mahkemeden ek süre istedi.


Zanlının avukatı, talep edilen sürenin çok uzun olduğunu belirterek itiraz etti.


Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun ağır ceza kapsamı yetkisindeki ciddi ve vahim bir suç olduğuna vurgu yaptıktan sonra, talebi uygun ve adil buldu.


Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75