banner6

Emare sayısı 352'yi buldu

banner37

Girne’de seri hırsızlık suçu işlediğinden şüphelenilen ve tasarrufundaki çalıntı motosiklet ve araba parçalarıyla yakalanan Kırgız asıllı hırsızlık zanlısı, dün sabah mahkemeye çıkarıldı.

Emare sayısı 352'yi buldu
banner151

Emine UYSAL

Girne’de birçok ev ve işyerini açtığından şüphelenilen ve Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi’nin (CÖŞ) başarılı operasyonuyla yakalanan zanlı Aitbek Ishenbekov, tasarrufunda bir işyerinin ambarından çalınan iki motor ve 352 kutu yeni araba parçası ile belirlendi.

Lefkoşa’da Surlariçi’ndeki evi arandıktan sonra Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibine teslim edilen zanlı, “Bina açma” ve “Sirkat” suçlamalarıyla dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Emine Taşkın, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Özmüezzin’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özmüezzin, zanlının 16 ile 17 Kasım 2017 tarihleri arasında Karaoğlanoğlu’nda faal durumda olmayan ve sahibi henüz tespit edilemeyen bir ambardan 352 kutu motosiklet ve araba parçası ile iki adet motosikletin sirkat etmekle methaldar olduğunu belirtti.

Polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlının emarelerle birlikte Lefkoşa’da belirlendiğini söyledi. Meselenin ciddiyetine ve zanlının suç ortaklarının arandığına vurgu yapan Özmüezzin, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı talebe itiraz etmedi. Yargıç Hazan Aksun, zanlının konu suçla alakasının olabileceğine bulgu yapıp, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 13:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104