banner6

Emareler hâlâ kayıp

banner37

Zeytinlik’te bir yaşlı kadından yüklü miktarda nakit parası ile altınını sahtekârlıkla almakla suçlanan Gülen Dilnavaz Gencer, teminatla serbest kaldı

Emareler hâlâ kayıp
banner151

Ahmet VAMIK

Zeytinlik bölgesinde önceden tanıdığı C. T. isimli 72 yaşındaki yaşlı kadının 25 bin İngiliz Sterlini nakit parasını ve 250 bin TL değerinde ziynet eşyalarını almakla suçlanan Gülen Dilnavaz Gencer, yurt dışına çıkışı yasaklanarak teminata bağlandı. Ancak, Gencer hakkındaki soruşturmanın sürdürüleceği belirtildi.

Girne Adli Polisi’nin yürüttüğü soruşturmada, Gencer’in, Girne’deki bir kumarhanede 60 bin Amerikan Doları değerinde oyun oynadığı ve Lefkoşa’daki bir kuyumcuda da 23 bin TL değerinde mücevher bozdurduğu tespit edilmişti.

Tutukluluk süresi dolan Gencer, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Tahkikata etki etme olasılığı kalmadı

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ömer Yavuz’u tanık olarak dinletti. Yavuz, zanlı Gülen Dilnavaz Gencer’in “Sahtekârlıkla Para ve Eşya Temini” suçundan methaldar olduğunu hatırlattı.

Polis memuru Ömer Yavuz zanlının, C. T.’den 25 bin İngiliz Sterlini nakit para ve 250 bin TL değerinde ziynet eşyalarını sahtekârlık yaparak aldığına dikkat çekti.

C. T.’nin konuyu yakınlarına anlatması üzerine olayın polise yansıdığını belirterek soruşturma başlattıklarını kaydeden Yavuz, zanlının tespit edilerek tutuklandığını hatırlattı.

Alınan tutukluluk süresinde, zanlı Gülen Dilnavaz Gencer’in Lefkoşa’da bir kuyumcuya 23 bin TL değerinde mücevher bozdurduğunu öğrendiklerini kaydeden Yavuz, Girne’deki bir kumarhanede ise 60 bin dolarlık kumar oynadığının tespit edildiğini hatırlattı.

Zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın devam ettiğini ve kayıp emarelere henüz ulaşılamadığını ifade eden Ömer Yavuz, zanlının devam eden tahkikata etki etme olasılığının kalmadığını vurgulayarak, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yurt dışına çıkamayacak

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, en yakın polis karakoluna haftada bir kez ispat-ı vücut yapmasına ve KKTC vatandaşı bir kişinin lehinde 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 10:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110