Emareler incelemede, raporlar bekleniyor

banner37

Gazimağusa’da park halindeki araçta 5,5 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili tutuklanan 2 gencin tutuklulukları 2’şer gün uzatıldı

Emareler incelemede, raporlar bekleniyor
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK
   PGM’ye bağlı narkotik polisinin, aldığı ihbar üzerine, Gazimağusa’daki bir üniversite kampüsü içerisinde park halindeki kiralık bir araçta ve araç içerisinde yaptığı aramada, ele geçirdiği 5,5 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili tutuklanan 2 genç aleyhine yürütülen soruşturma sürüyor.
   Meseleyle ilgili tutuklanan D.S. ile F.G., dün ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine 2’şer gün ek tutukluluk emri temin edildi.
   Polis, emareleri gönderdiği PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’nden ve Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan gelecek sonuca göre tahkikatına yön verecek.
 

Tahkikat bitmedi

banner134
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Osman Üreten’i meseleyle ilgili yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis, aldığı bir ihbar ışığında, zanlıları, bir üniversite kampüsü içerisindeki park yerinde, park halindeki kiralık bir araçta tespit ettiklerini söyledi.
   Polis, zanlılar üzerinde ve konu araçta yaptığı aramada, aracın sağ ön koltuğu üzerindeki sigara paketi içerisindeki kağıt parçasına sarılı 5.5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak zapt ettiğini söyledi.
   Tanık polis, başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için ek süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve emareleri gönderdiği PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’nden ve Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan rapor beklediğini, gelecek sonuca göre tahkikatına yön vereceğini anlattı.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların, tahkikatın selameti açısından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75