Emareler inceleniyor

banner37

Gazimağusa’da, park yerindeki araç içerisinde uyuşturucu maddeyle tespit edilen sabıkalı üç kişinin tutukluluk süresi 3’er gün uzatıldı

Emareler inceleniyor
banner90
banner99

LABORATUVARDAN SONUÇ BEKLENİYOR… Mahkemede şahadet veren tanık polis, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeleri ve muhafazasında kullanılan kağıt parçalarını incelemeye gönderdiğini ve halen sonuçları alamadığını kaydetti

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da, park yerindeki araç içerisinde uyuşturucu maddeyle tespit edilip suçüstü yakalanan sabıkalı üç kişi aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.
   Meseleyle ilgili tutuklanan Osman Özbayır, Fuat Demirtaş ve Ersen Ünalmış, dün, ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa’da, Yargıç Dilşah Karayel huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün ek tutukluluk emri alındı.
   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Osman Üreten’i tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Osman Üreten, 7 Mayıs 2020’de, saat 11.00’da bir ihbar aldıklarını ve zanlıların, saat 11.30’da, Gazimağusa’daki China Pazar isimli işyerinin park yerinde, bulundukları NM 541 plakalı araç içerisinde tespit edildiğini söyledi.

banner134
   Osman Üreten, konu aracı durdurmalarına müteakip, araçta yolcu olarak bulunan Osman Özbayır’ın elindeki beyaz kağıt parçalarına sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere döktüğü esnada makul güç kullanılarak tutuklandığını anlattı.
   Üreten, zanlı Fuat Demirtaş ve Ersen Ünalmış’ın da bulunduğu araçta yaptığı kontrolde, bir adet, içerisinde uyuşturucu madde olan tütünle karışık sarma sigara tespit ettiğini ve tüm zanlıları suçüstü hali gereği tutukladığını anlattı.
   Sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeleri ve muhafazasında kullanılan kağıt parçalarını incelemeye gönderdiğini ve halen sonuçları alamadığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıların tutukluluk sürelerini 3’er gün uzattı.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75