Emarelerin analiz raporu bekleniyor

banner37

Gazimağusa’da 11 adet Extacy (MDMA) türü hapla ilgili tutuklanan yabancı uyruklu 2 kişi aleyhine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi

Emarelerin analiz  raporu bekleniyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik polisi, Gazimağusa’da alınan ihbar üzerine bir eve baskın yaptı.

Narkotik polisi, siyah kadın cüzdanı içerisindeki şeffaf naylonda emare zapt ettiği 11 adet Extacy (MDMA) türü hap ile ilgili yabancı uyruklu S.M.(E-58) ve M.F.S.M.’yi (E-76) tutukladı.

Her iki zanlı aleyhine, mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin eden polis, emareleri analiz için gönderdiği laboratuvardan henüz sonuç alamadığını ifade etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Osman Üreten’i meseleyle ilgili yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Osman Üreten, aldığı bir ihbar ışığında, 4 Nisan 2021’de, saat 12.00 sıralarında, Gazimağusa’da S.M.’nin ikametgahında, mahkeme emri gereği bir arama gerçekleştirdiğini söyledi.

Osman Üreten, konu evde, uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 11 adet Extacy (MDMA) türü hapı bularak emare zapt ettiğini anlattı. Üreten, yaptığı ileri soruşturmada, evde bulunan ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan M.F.S.M.’yi de tutukladığını dile getirdi. Tanık polis, emareleri analiz için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini ve henüz bir rapor temin edemediğini anlattı.

Polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların, tahkikatın selameti açısından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75