banner6

Emarelerin analizi sürüyor

banner37

​​​​​​​ Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir şirket adına ülkeye getirilen yük kamyonu içerisinde gümrüğe bildirilmemiş muhtelif sayıda ürün bulunmasıyla ilgili şoför S.B.’nin tutukluk süresi uzatılırken, şirket direktörleri Ş.K. ve G.P.’nin olayla bağı olmadığı belirlendi

Emarelerin analizi sürüyor
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi’nde görev yapan polisler tarafından, geçtiğimiz gün gümrük memurlarıyla birlikte gerçekleştirilen operasyonda Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir şirket adına buzluklu kamyonla ülkeye giriş yapan ve tasarrufunda gümrüğe bildirilmemiş ürünler ele geçirilen zanlı S.B.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Olayla ilgili tutuklanan şirket direktörleri Ş.K. ve G.P.’nin ise olayla bağı olmadığı tespit edildi ve serbest kaldı.

Araçta bulunan 12 torba kaçak tütün, 30 kutu Al Fakher marka 1 kg’lık nargile tütünü, 300 adet Mhpharma Clenbuterol 40 mcg hapları, 280 adet Mhpharma Tren Acetate 100 mg vücut geliştirme ilaçları, henüz ne oldukları tespit edilemeyen 6 küçük tüp toz ve 1 büyük tüp sıvı maddenin gümrüğe bildirilmediği tespit edildi.

Tutukluluk süresi dolan S.B., dün “İlaç ve Eczacılık Yasası’na Aykırı Hareket” ve “Gümrüğe Deklare Edilmemiş Mal Tasarrufu” suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, 7 Ocak 2022 tarihinde, saat 13.00 raddelerinde Lefkoşa’da Cürümleri Önleme Şubesi tarafından operasyon gerçekleştirildiğini belirterek, yapılan operasyonda Organize Sanayi Bölgesi’nde işletmeciliğini zanlılar Ş.K. ile G.P.’nin yaptığı Fish World Trading isimli işyeri için KKTC’ye giriş yapan S.B.’nin kullanımında bulundurduğu RC 612 plakalı Daf marka buzluklu kamyonda gümrük memurları huzurunda yapılan aramada gümrüğe bildirilmemiş ürünlerin bulunduğunu kaydetti.

Gencer, araçta bulunan 12 torba kaçak tütün, 30 kutu Al Fakher marka 1 kg’lık nargile tütünü, İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı olarak 300 adet Mhpharma Clenbuterol 40 mcg hapları, 280 adet Mhpharma Tren Acetate 100 mg vücut geliştirme ilaçları, henüz ne oldukları tespit edilemeyen 6 küçük tüp toz ve 1 büyük tüp sıvı maddenin gümrüğe bildirilmediğinin tespit edildiğini vurguladı.

Soruşturma kapsamında tüm zanlıların derdest emri gereği tutuklandığına işaret eden Gencer, şirket direktörleri Ş.K. ve G.P.’nin ise olayla bağı olmadığı tespit edilip, serbest bırakıldıklarını anlattı.

Gencer, emarelerin analiz sonucunun tahkikatın seyrini değiştirebileceğini belirtip, aleyhinde 4 gün tutukluluk emri talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110