Emarelerin bir kısmı Mağusa’da bulundu

banner37

DTG Dayanıklı Tüketim LTD. isimli işyerinde çalışan iki kişi ile bir pazarlamacı, işyerinin deposundan 74 bin 230 TL değerindeki beyaz eşya ve küçük ev aletlerini sirkat ettikleri suçlamasıyla tutuklandı

Emarelerin bir kısmı  Mağusa’da bulundu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta faaliyet gösteren ve Murat Büyükayman’a ait DTG Dayanıklı Tüketim LTD. isimli işyerinde çalışan iki kişi ile bir pazarlamacı, iş  yerinin deposundan 74 bin 230 TL değerindeki beyaz eşya ve küçük ev aletlerini sirkat ettikleri suçlamasıyla tutuklandı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar S.Ç., E.A. ve E.A., dün mahkemeye çıkarıldı.

banner134
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Kanteper’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kanteper, 24.04.2020 ile 03.05.2020 tarihleri arasında Haspolat’ta Murat Büyükayman’a ait DTG Dayanıklı Tüketim LTD.  isimli işyerinde müstahdem olan zanlıların işyerinin deposundan 74 bin 230 TL değerindeki beyaz eşya ve küçük ev aletlerinin sirkat edilmesiyle methaldar olduklarına vurgu yaptı.

   Polis memuru Mehmet Kanteper, sirkat edilen eşyaların bir kısmının Mağusa’da bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Halen aranan emareler olduğuna vurgu yapan Kanteper, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Talebi yerinde bulan Yargıç Şevket Gazi, istenen tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 09:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75