Eminoğlu’nun “tehdit edildiğini” iddia ettiği 2 isim de tutuklandı

banner37

Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz’ün yargılandığı “sahte vekâletle devir” davasının aranan zanlıları Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu, önceki akşam KKTC’ye giriş yaptıkları sırada gözaltına alındı ve hemen mahkemeye çıkarıldı

Eminoğlu’nun “tehdit edildiğini” iddia ettiği 2 isim de tutuklandı
banner90
banner99

3 GÜN TUTUKLU KALACAKLAR… “Sahte vekaletle devir” suçundan tutuklu yargılanan Mehmet Eminoğlu, daha önce polise verdiği 15 sayfalık gönüllü ifadesinde Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nun tehditleri nedeniyle sahte vekaletnameleri imzaladığını öne sürmüştü. Eminoğlu’nun iddiası üzerine meseleyle ilgili “aranan şahıs” olarak ilan edilen iki zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarılarak, haklarında 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Girne’de Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz’ün yargılandığı “sahte vekâletle devir” davasının aranan iki ismi Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu, önceki akşam KKTC’ye giriş yaptıkları sırada gözaltına alındı.

Mehmet Eminoğlu’nun, Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nun tehditleri nedeniyle sahte vekaletnameleri imzaladığını öne sürmesi sonrası “aranan şahıs” olarak ilan edilen iki zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi. Zanlılar Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nun cuma günü yeniden mahkeme huzuruna çıkarılması bekleniyor.

Eminoğlu, Hasırcılar ile Tıraşoğlu tarafından tehdit edildiğini söylemişti

banner134

İşadamı Mehmet Eminoğlu’nun sahte vekâletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devrini yapmakla suçlandığı olayda, zanlı sayısı 5’e çıktı.

Mehmet Eminoğlu’nun, Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nun tehditleri nedeniyle sahte vekaletnameleri imzaladığını öne sürmesi ve ifadelerinde İçişleri eski Bakanı, UBP milletvekili Kutlu Evren’in de adı geçti.

Mehmet Eminoğlu, 15 sayfalık gönüllü ifadesinde, Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nun tehditleri nedeniyle sahte vekaletnameleri imzaladığını öne sürmüştü.

Bazı kesimler ise Mehmet Eminoğlu’nun kendisini tehdit eden Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nu eski İçişleri Bakanı, UBP milletvekili Kutlu Evren’in vatandaş yaptığını, bunun karşılığında da Tıraşoğlu’ndan 300 bin sterlinlik dükkan aldığını iddia etmişti.

İçişleri eski Bakanı Kutlu Evren ise, “sahte vekaletnameyle mal devri” davasıyla ilgili kendisine yöneltilen iddiaları reddetmiş ve gerek iş hayatında gerekse bakanlık süreciyle ilgili, hesabını veremeyeceği hiçbir konu ve işle uğraşmadığını söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75