‘Emlak’ davasında yeni gelişme

banner37

İşadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz’ün sanık olduğu ‘sahte vekaletle devir’ davasının ithamı, Eminoğlu’nu tehdit ettikleri iddia edilen iki kişinin yakalanması nedeniyle 22 Kasım’a ertelendi

‘Emlak’ davasında yeni gelişme
banner90
banner99

“DAVANIN SEYRİ İÇİN ÖNEM ARZ EDİYOR”… İddia Makamı Başsavcılık adına savcı Emine Taşkın, davaya konu dosyaların henüz tamamlanamadığını, sanık Mehmet Eminoğlu’nun direktörü olduğu şirketin aleyhine 2 yeni davanın daha getirildiğini ve sanıklarla ilgili bazı yeni gelişmelerin yaşandığını ifade etti. Taşkın, davayla bağlantısı olduğuna inanılan iki kişinin tutuklandığını ve bu olayın hem davanın seyri, hem de PI açısından yürütülen soruşturmada büyük önem arz ettiğini belirttikten sonra tehir talep etti, mahkeme davayı 22 Kasım’a erteledi.

Ahmet KARAGÖZLÜ

Sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devredilmesi olayıyla ilgili tutuklu bulunan işadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz’ün aleyhindeki dava, yeni gelişmeler nedeniyle bir kez daha ertelendi.

Eminoğlu’nun daha önce sahte vekaletnameleri Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nun tehditleriyle imzaladığını söylemesinin ardından olayla ilgili aranan zanlılar, 12 Kasım’da ülkeye giriş yaptığı sırada tutuklanınca dünkü davanın seyri de değişti.

Kamuoyunun yakından takip ettiği ‘Sahte vekalet’ olayının sanıkları dün sabah yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nin huzuruna çıkarılırken, dava itham ve ilk tahkikat (PI) için 22 Kasım’a tehir edildi.

Davanın dünkü celsesinde, İddia Makamı Başsavcılık adına savcı Emine Taşkın, davaya konu dosyaların henüz tamamlanamadığına işaret etti.

Sanık Mehmet Eminoğlu’nun direktörü olduğu şirketin aleyhine 2 yeni davanın daha getirildiğine dikkat çeken Taşkın, sanıklarla ilgili bazı yeni gelişmelerin de yaşandığını söyledi.

banner134
Taşkın, davayla bağlantısı olduğuna inanılan iki kişinin tutuklandığını belirterek, bu olayın hem davanın seyri, hem de PI açısından yürütülen soruşturmada çok büyük önem arz ettiğini ifade etti.

Emine Taşkın, sanıkların aleyhine şu ana kadar sadece 3 davanın ikame edildiğini belirterek, bu safhada davanın itham ve PI için bir kez daha ertelenmesini talep etti.

Savunma avukatları ise davayla bağlantılı iki kişinin tutuklanmasının kendileri açısından çok olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.

Avukatlar, son yaşanan gelişmelerden haberdar oldukları için iddia makamının tehir talebine itirazlarının olmadığını, ancak bu talebin mümkün olabildiğince kısa olmasını istediklerini söyledi.

Yargıç Meltem Dündar ise davayı itham ve PI için 22 Kasım tarihine tehir etti ve bu süre zarfında sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesi yönünde emir verdi.

Hasırcılar ve Tıraşoğlu bugün mahkemeye çıkacak

Öte yandan, Mehmet Eminoğlu’nun polise verdiği ifadesinde “beni ve ailemi tehdit ettikleri için bu suçları işledim” dediği ve Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu da bugün ek tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılacak.

Eminoğlu’nun iddialarının ardından ‘aranan şahıs’ ilan edilen Hasırcılar ile Tıraşoğlu hafta başında ülkeye giriş yaparken Ercan Havaalanı’nda tutuklanmış ve Salı günü mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri alınmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75