Emlak dolandırıcılığından 4 yıl hapse mahkum oldu

banner37

Emlakçı Yasemin Taşkıran, Türkiyeli ünlü oyuncu Selçuk Yöntem ve Almanya’da yaşayan akrabası Mehmet Ali Beldiran’ı dolandırmaktan suçlu bulundu

banner87
Emlak dolandırıcılığından 4 yıl hapse mahkum oldu
banner90
banner8

ZARARLARINI KARŞILADI, ŞİKAYETLER GERİ ÇEKİLDİ… Girne Ağır Ceza Mahkemesi adına alınan kararı okuyan Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, sanığın, söz konusu suçları iş yaşamında işlediğine dikkat çektikten sonra, sanığın her iki şikayetçinin de zararını tazmin ettiğini ve her iki şahsın da şikayetini geri çektiğini belirtti. Kürşad, Yasemin Taşkıran’ı ‘Emanetçi tarafından sirkat’ suçundan 4 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Türkiyeli ünlü oyuncu Selçuk Yöntem ile Almanya’da yaşayan akrabası Mehmet Ali Beldiran’ı dolandırdığı gerekçesiyle yargılanan Yasemin Taşkıran 4 yıl hapse mahkûm edildi.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık hakkındaki kararı Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad okudu.

Kürşad, sanığın 2019 yılının Mart ayında Girne’de bulunan Avrasya Premium Apartmanı’ndaki 405 numaralı daireyi satın alan Selçuk Yöntem’den EFT yoluyla aldığı 352 bin 960 TL parayı söz konusu şirkete vermeyip emanetçi tarafından sirkat suçu işlediğini belirtti.

Kürşad, sanığın yine Avrasya Premium Apartmanı’ndan daire satın alan Mehmet Ali Beldiran’dan aldığı 40 bin 995 Euro nakit parayı ilgili şirkete teslim etmeyerek çaldığını söyledi.

Yargıç, sanığın her iki şahsın şikayeti üzerine tutuklandığını, soruşturmanın ardından yargılanmak üzere cezaevine gönderildiğini belirtti.

Sanığın işlediği suçun vahim ve ciddi bir suç olduğunu belirten Kıdemli Yargıç Kürşad, sanığın söz konusu suçları iş yaşamında işlediğine dikkat çekerek, bu hususun ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirdiklerinin altını çizdi.

Kürşad, iş yaşamında güveni sarsan böylesi suçlara caydırıcı ve etkin cezalar verilmesi gerektiğini ifade etti.

Sanığın her iki şahsı tazmin ettiğini, her iki şahsın da şikayetlerini geri çektiğini belirten Kıdemli Yargıç Kürşad, bu hususu da sanık lehine değerlendirdiklerini kaydetti.

Kürşad ayrıca, ayrıca sanığın sabıkasız olması, adaletin erken tecellisine katkı koyması, müştekileri tazmin etmesini de hafifletici etkenler olarak değerlendirdiklerini belirttikten sonra, sanığı yargılandığı emanetçi tarafından sirkat suçundan 4 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75