‘Emlak’ soruşturmasına 3 tutuklu daha

banner37

Sahte vekaletnamelerle bazı taşınmazların devriyle ilgili aranan bir şahsı Güney Kıbrıs’a kaçırdıkları iddiasıyla üç kişi tutuklandı, bir kişinin de kaçtığı belirlendi

‘Emlak’ soruşturmasına 3 tutuklu daha
banner90
banner99

“ARANAN ŞAHSI, YÜKLÜ PARAYLA KAÇIRDILAR”… İşadamı Mehmet Eminoğlu ve tasdik memuru Serdar Özbekoğlu’nun adının karıştığı sahte vekaletnameyle bazı taşınmazların devredilmesi olayına karıştığı iddiasıyla aranan bir şahsı, yüklü bir parayla birlikte Güney Kıbrıs’a kaçırmakla suçlanan Bülent Fazlıoğlu, Murat Zengin ve Kenan Yeter isimli üç kişi tutuklandı. Polis, kaçırma olayına karışan bir kişininse yurt dışına kaçtığını açıkladı.

İşadamı Mehmet Eminoğlu ve tasdik memuru Serdar Özbekoğlu’nun adının karıştığı sahte vekaletnameyle bazı taşınmazların devredilmesi olayını soruşturan polis, olayla ilgili aranan bir şahsı, beraberindeki yüklü miktardaki parayla Güney Kıbrıs’a kaçırdıklarını tespit ettiği dört kişiden üçünü yakaladı, diğerinin ise yurt dışına kaçtığını belirledi.

Sahte evrak meselesinden tutuklan iş adamı Mehmet Eminoğlu meselesi ile ilgili aranan bir kişiyi Güney Kıbrıs’a kaçırdıkları belirlenen Bülent Fazlıoğlu, Murat Zengin ve Kenan Yeter dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis, zanlıların 2019 yılı Eylül ayı içerisinde, temmuz ayında meydana gelen sahte evrak meselesi ile ilgili aranan bir şahsı, Güney Kıbrıs’a kaçırdıkları gerekçesi ile tutuklandıklarını söyledi.

Polis, üç zanlının söz konusu aranan şahsı bazı belgeler ve miktarı tespit edilemeyen parayla güneye kaçırdıklarını ifade etti.

Polis, üç zanlıya yardım ettiği tespit edilen bir kişinin ise 16 Eylül’de Ercan’dan çıkış yaptığını söyledi.

Polis memuru, zanlıların kaldıkları bölgedeki kamera görüntülerinin incelendiğini, dört kişinin kaçırılma olayının olduğu gün sabah aynı yerde buluştuklarını, daha sonra iki araba ile söz konusu yerden ayrıldıklarını belirtti.

Polis memuru, söz konusu iki aracın gidiş güzergâhları ile ilgili kamera görüntülerinin incelendiğini söyledi. Polis memuru, zanlılarla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler olduğunu, telefon kayıtlarının inceleneceğini belirterek, zanlıların 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, istenen tutukluluk emrini verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75