‘Emlâk’ davası 17 Ekim’de başlıyor

banner37

İşadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz’ün sanık olduğu, ‘sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mal ve nakit paraların devredilmesiyle’ ilgili davaya gün tayin edildi

banner87
‘Emlâk’ davası 17 Ekim’de başlıyor
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devredilmesi olayıyla ilgili tutuklu bulunan işadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz’ün davasında yargı süreci başlıyor.

Kamuoyunun yakından takip ettiği ‘Sahte vekalet’ olayının sanıkları dün sabah erkenden Girne Kaza Mahkemesi’nin huzuruna çıkarılırken, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, davanın itham ve ilk tahkikat (PI) duruşmalarına başlanabilmesi için davanın uygun bir güne ertelenmesini talep etti.

Yargıç Meltem Dündar ise davayı itham ve PI için 17 Ekim tarihine tehir etti.

Olay nasıl olmuştu?

Sanık Mehmet Eminoğlu, 4 temmuz tarihinde, Gizem Aksun’un imzasını sahteledikten sonra, Girne’de tasdik memuru olan sanık Serdar Özbekoğlu’na onaylatıp sahte resmi belge düzenlemişti.

Eminoğlu, 5 Temmuz tarihinde söz konusu belgeyi Girne Tapu ve Kadastro Dairesi’nde tedavüle sürerek Gizem Aksun’a ait Kurtuluş mevkiindeki 2 adet taşınmaz malı Yaztech Investment Ltd. şirketi adına devrederek sahtekarlıkla mal temin etmişti.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz tutuklanmıştı.

Sanıklar, “Sahte Evrak Düzenleme”, “Sahte Evrakı Tedavüle Sürme” ve “Sahtekârlıkla Mal Temini” suçlamasıyla 40 günü aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75