‘Emlâk’ davası 24 Ekim’de başlıyor

banner37

İşadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz’ün sanık olduğu,‘sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mal ve nakit paraların devredilmesiyle’ ilgili dava yine ertelendi

banner87
‘Emlâk’ davası 24 Ekim’de başlıyor
banner99

“17 DAVA DAHA VAR”… İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, sanıkların yargılanacağı davanın evrak üzerinden Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilme ihtimalinin oldukça düşük olduğuna dikkat çekerek, sanıklar aleyhine bir takım yeni şikayetlerin gelmeye devam ettiğini, şimdilik aleyhlerine 1 dava ikame edildiğini ancak 17 ayrı davadan daha itham edileceklerini belirtti. Mahkeme davayı 24 Ekim’e tehir etti.

Ahmet KARAGÖZLÜ

Sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devredilmesi olayıyla ilgili tutuklu bulunan işadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz’ün davası bir kez daha tehir edildi.

Kamuoyunun yakından takip ettiği ‘Sahte vekalet’ olayının sanıkları dün sabah erkenden Girne Kaza Mahkemesi’nin huzuruna çıkarılırken, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, davanın evrak üzerinden havale edilme ihtimalinin oldukça düşük olduğuna işaret etti.

Taşkın, sanıkların aleyhine polise bir takım yeni şikayetlerin yapıldığını belirterek, şu ana kadar 1 davanın ikame edildiğini, ancak sanıkların 17 ayrı davadan daha itham edileceklerine dikkat çekti.

Taşkın, davanın itham ve PI için mahkemenin uygun göreceği bir tarihe tehir edilmesini talep etti.

Yargıç Meltem Dündar ise davayı itham ve PI için 24 Ekim tarihine tehir etti.

Olay nasıl olmuştu?

Sanık Mehmet Eminoğlu, 4 Temmuz tarihinde, Gizem Aksun’un imzasını sahteledikten sonra, Girne’de tasdik memuru olan sanık Serdar Özbekoğlu’na onaylatıp sahte resmi belge düzenlemişti.

Eminoğlu, 5 Temmuz tarihinde söz konusu belgeyi Girne Tapu ve Kadastro Dairesi’nde tedavüle sürerek Gizem Aksun’a ait Kurtuluş mevkiindeki 2 adet taşınmaz malı Yaztech Investment Ltd. şirketi adına devrederek sahtekârlıkla mal temin etmişti.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz tutuklanmıştı.

Sanıklar, “Sahte Evrak Düzenleme”, “Sahte Evrakı Tedavüle Sürme” ve “Sahtekârlıkla Mal Temini” suçlamasıyla 40 günü aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108