banner6

Emtaş Kuyumculuk davasına takipsizlik!

banner37

Emtaş Kuyumculuk’un soyulması olayının yakalanan tek faili olan Kıbrıslı Rum Pavlos Pavlikkas’ın aleyhindeki davaya takipsizlik dosyalandı

Emtaş Kuyumculuk davasına takipsizlik!
banner150

banner150

banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki Emtaş Kuyumculuk isimli işyeri içerisindeki iki çelik kasadan, 4 suç ortağıyla birlikte 136 bin TL değerinde altın sirkat etmekten aylardır cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan 69 yaşındaki Kıbrıslı Rum Pavlos Pavlikkas ile ilgili davaya takipsizlik dosyalandı.

Bir süre önce aleyhindeki “Bina açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarından itham edilip, ithamları reddeden Kıbrıslı Rum, dün, davayı yürüten İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Ergin Atıcı’nın beyanları üzerine şartsız salıverildi.

Başkan Melek Esendağlı, Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seran Bensen’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin huzurundaki dünkü celsede, 3 davadan itham edilen Pavlos Pavlikkas’ı Avukat İsmail Sağlamer adına Batur Sağlamer temsil etti.

Dünkü celsede, Savcı Ergin Atıcı, bölgede tedirginlik yaratan altın hırsızlığı ile tutuklanan sanık aleyhindeki mevcut şahadetin ve aranan üç şahsın bulunamaması sonucu, davayı daha ileriye götüremeyeceklerini beyan edip takipsizlik dosyasını mahkemeye sundu.

Mahkeme, huzurundaki beyan ışığında, sanığın serbest bırakılmasına emir verdi.

Olay nasıl olmuştu?

Polis, aldığı ihbar sonrası, suçun, sanık ve kimliği tespit edilen 4 Kıbrıslı Rum şahıs tarafından, 22 Ekim 2016 ile 24 Ekim 2016 tarihleri arasında işlendiğini açıklamıştı.

Suça methaldar olan kişiler, Gazimağusa’da bulunan ve eski esnaf olan Ahmet Taş’ın çalıştırdığı Emtaş Kuyumculuk isimli işyerinin batı duvarına, pres makinesiyle, 45’e 45 santimlik delik açarak bina içerisine girmişti.

Bölgedeki kamera kayıtlarından tespit edilen bahse konu şahıslar, işyeri içerisindeki küçük oda içerisinde bulunan iki çelik kasayı kırıp hasara uğrattıktan sonra kasa içerisindeki toplam 136 bin TL değerindeki altınları alıp, aynı yerden çıkış yapmıştı.

Suç ortakları ve altınlar, polisin tüm çabalarına rağmen bulunamamıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104